Tatilciler için En Az Elektrik Harcayan Mobil Sulu Klima Çeşitleri

Tatilciler için En Az Elektrik Harcayan Mobil Sulu Klima Çeşitleri

Tatil döneminin daha keyifli geçmesi için yaz mevsimi önemli bir kriterdir. Ancak yaz mevsimi boyunca yüksek sıcaklıklardan, nem değerinden ve bunların yaratacağı olumsuzluklardan korunmak herkesin önceliğine dönüşüyor. Yazın tadını çıkarmak ve daha iyi bir tatil yapmak için bu yüzden klima her zaman ihtiyaç duyacağınız bir araç olabilir. Fakat tatil boyunca klima kullanmak, açık havada dahi klima ile serinlemek mümkün mü sorusuna bu noktada eğilmek gerekiyor. Çünkü mobil sulu hava soğutucu modelleri bunu artık mümkün hale getirmiş durumda.

Dolayısıyla tatilcilerin de favorisi olmayı başarıyor. İstediğiniz yere götürebileceğiniz, elektrik ve su ihtiyacı dışında gereksinimi olmayan, doğal ve verimli bir biçimde havayı serinleten evaporatif klimalarla tanışmanın vakti geldi. Springday sulu klima modellerini incelediğinizde belki de en dikkatinizi çekecek olan ayrıntı enerji verimliliği olabilir. Çünkü özellikle en az elektrik yakan klimalar arasında olmasıyla sükse yaptığını söylemek gerek.

Günümüzde Kabel sulu klima modellerinde de ortaya çıkan en büyük avantaj tabii ki enerji tüketimi oluyor. Springday tarafından üretilen sulu klimalara bakıldığında da öylesine avantajlı bir enerji tüketimiyle karşı karşıya kalıyoruz ki her an her yerde, açık alanda veya kapalı mekânlarda ilk tercihimiz olabiliyor.

Üstelik mobil sulu klima tercih edenlerin çevre dostu bir klimayla çok daha sağlıklı bir serin havaya kavuştuklarını söylemeliyiz. Çalışma prensibi olarak standart klimalardan çok daha verimli olması, bunu yüksek enerji verimliliğiyle daha da kaliteli bir formda sunması, daha uygun fiyatlara gelmesi temel artıları arasında gösterilebilir. Mobilite ise bu artıları bambaşka bir boyuta taşıyabiliyor. Özellikle tatilciler için hareket ettirilebilir seyyar bir klima her zaman doğal serinlik kaynağı anlamına geliyor.

Tatilde Taşınabilir Sulu Klima Kullanmak

Tatil denildiğinde deniz, plaj, havuz, restoran gibi pek çok farklı noktayı aklımızda birleştirebiliriz. Denize gireceğiniz zaman beach kliması olan bir plajı tercih etmeniz kadar doğal bir durum yok. Açık hava olmasına rağmen etkin bir serinlikle sıcak havanın bunaltıcı etkisini üzerinizden atabilirsiniz.

Bunun bilincine varan tatil işletmeleri tabii ki plaj kliması ile misafirlerini rahat ettirmeye devam ediyor. Aynı durum havuz başlarında da geçerli olurken havuz kenarında da sıcak etkisinden kurtulabiliyorsunuz. Yani tatilinizin her evresinde evaporatif klimalarla serinlemek mümkün. Bunu en uygun fiyatlarla yapabiliyor olmak ise inanılmaz bir memnuniyet yaratıyor.

Öyle ki enerji verimliliği için bu kadar üst düzey bir gelişim göstermesi bahçe kliması fiyatlarında ciddi avantajlar yaratabiliyor. Hem kurulum maliyetleri açısından hem de saatlik 0,50 TL gibi düşük enerji sarfiyatı açısından büyük önem kazanıyor. Cafe kliması olarak da işletmelerde sıklıkla karşımıza çıkması bundan kaynaklıdır.

Mobil Sulu Klimaların Avantajları

Günümüzde restoran kliması olarak da sıklıkla kullanıldığından dolayı mobil evaporatif klimalara yakından bakmak ve avantajlarını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 • Tamamıyla çevre dostudur.
 • %100 doğal serin hava verir.
 • Günlük su tüketimi 15-20 litre civarında iken, saatlik 0,50 TL gibi bir elektrik tüketimi vardır. Oldukça hesaplıdır.
 • Sağlıklı bir hava akışı sağlar ve bulunduğu ortamda havayı tazeler.
 • Hareket ettirilebilir olması taşınabilir sulu klima modellerinin en önemli avantajıdır.
 • Açık alanlarda ve kapalı mekânlarda kullanılması mümkündür.
 • İstenilen yere konularak hemen çalıştırılmaya uygun hale getirilebilir.
 • Kendisine has programlarla otomatik biçimde ortam havasını serinletmesi sağlanabilir.
 • Springday sulu klima kabinlerinin 10 yıl garantisi vardır.
 • Teknik destek ve yetkili servis ağı oldukça geniştir.
 • Enerji verimliliği dışında kurulum maliyeti de son derece düşüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.