Saatte 50 Kuruşa Çay Bahçesinde Klima Konforu

SAATTE 50 KURUŞA ÇAY BAHÇESİNDE KLİMA KONFORU

Artık sıcaklardan bunalanların ilk tercihlerinden birisi klima oluyor. Bu her ne kadar ilk bakışta kapalı alanlar için geçerli bir önerme gibi gözükse de artık açık alanda da klima konforunu sorunsuz bir biçimde yaşayabiliyoruz. Bu bağlamda en teknik detay tabii ki klima türüne bağlı oluyor. Örneğin çay bahçelerinde, cafe ve restoranlarda ya da çeşitli ticari işletmelerde taşınabilir sulu klima kullanımı daha da yaygınlaşmaya devam ediyor.

Sulu klimaların bu kadar verimli çalışması ve aynı zamanda çok uygun fiyatlarla karşımıza çıkması dikkat çekiyor. Kabel sulu klima fiyatlarından daha uyguna enerji tüketimine dayalı detaylar direkt olarak insanları etkileyebiliyor. Keza kurulum maliyeti kadar enerji tüketimi ve bundan kaynaklı olan elektrik faturası da göz önüne alınmak zorunda.

Artık mobil sulu hava soğutucu alırken ilk faktörlerden birisi enerji sarfiyatı ve buna dayalı faturalandırma oluyor. Kurulum maliyeti ne kadar düşük olursa olsun enerji verimliliğine özen göstermek uzun vadede kârlılık anlamına geliyor. Ki bu aşamada da saatlik enerji sarfiyatının 50 kuruş gibi çok cüzi miktarlara tekabül ettiğini söylemek gerek.

Springday sulu klima modellerinde ortalama enerji tüketimini saatlik bazda 50 kuruş olarak hesaplayabiliyoruz. Bu bazı iklim koşullarında ve çalışma programlarındaki yoğunlukta 1 TL gibi tutarlara tekabül ediyor. Ancak buna karşılık günlük tüketimin halen daha çok cüzi miktarlara denk geldiğini hesaplamak zor değil. Aynı zamanda son derece doğal bir serinlik yaratırken bunu çevre dostu ve sağlıklı bir biçimde yaptığını da vurgulamak gerekiyor.

Cafe ve Restoranlara Uygun Klima Tipi Hangisidir?

Cafe kliması denildiğinde insanların gözünde ilk canlanan ve kabin şeklinde olan klimalar da artık değişime uğruyor. Çünkü eskiden kabin tipi klimalar sabit bir noktada bulunup yalnızca belirlenmiş bölgede iklimlendirme yapabiliyordu. Oysa artık ticari işletmeler çok daha geniş alanlarda faaliyet gösterebiliyor. Buna bağlı olarak da kullanım noktası değişkenlik gösterebiliyor.

İşte bu yüzden de hareket ettirilebilen mobil sulu klima modellerinin daha da revaçta olmasına şaşırmamak gerekiyor. Özellikle restoran kliması olarak seyyar evaporatif klimaların tercih edilmesi bu aşamada belirleyici bir çizgi olarak görülebilir. Kapalı alanlar dışında açık havada da kullanıma uygun olması direkt olarak avantajlar arasında sayılıyor.

Dolayısıyla ticari işletmelerde de bireysel olarak bahçe kliması tercihlerinde de ilk olarak sulu klimalara yönelim olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette ki sulu klima tipi çok daha verimli ve doğal bir serinlik sağladığı gibi mobil klima olarak da sunulabiliyor. Bu modellerde her zaman ve her konumda kullanma özgürlüğünü de yakalamış oluyorsunuz. Sırf bu yüzden havuz kenarlarında ve sahillerde de bu klimaların tercih edilmesine şaşırmamak gerekiyor.

Springday Sulu Klima Ne Kadar Yakıyor?

Springday sulu klima modelleri sayesinde artık en düşük elektrik tüketimiyle en verimli serinliğe ulaşabiliyoruz. Bunun açık havada da sağlanabiliyor olması plaj kliması olarak kullanımına olanak tanıyor. Yani yaz sıcağından bunalacağımız hemen her noktada yalnızca elektriğe ihtiyacımız olmuş oluyor. Su ile çalışan bu klimalarda günlük su tüketimi ortalama 15-20 litre civarlarındayken, enerji tüketimi ise saatlik 0,50-1 TL bandında değişiyor.

Beach kliması ile sahilde keyfinizi maksimum düzeye çıkarabileceğinizi hemen fark edebilirsiniz. Sıcağın yarattığı o terleme hissinden uzaklaşmak, nemin dayanılmaz baskısından kurtulmak ve çok daha konforlu bir tatil yapmak artık mümkün. Üstelik her kapasitede farklı modeller üretildiğinden gerek kullanılacak alanın büyüklüğüne gerekse kişi sayısına göre de seçim yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.