Tatilde Bunalmamak için SPRINGDAY Taşınabilir Sulu Klima

Tatilde Bunalmamak için Sprinday Taşınabilir Sulu Klima

Tatilinizi bambaşka bir boyuta taşımak ve özellikle de sıcak havanın bunaltıcı etkisinden kurtulmak için Springday sulu klima modellerini inceleyebilirsiniz. Tatilcilerin favorisi konumunda olan ve mobil klimalar arasında olduğu için her yerde kullanılabilen bir klima türünden söz ediyoruz. Özellikle son dönemlerde artan hava sıcaklıkları ve nem dengesinden ötürü yaz ayları inanılmaz sıcak geçmektedir.

Bu sıcaklardan korunmanın en konforlu yolu ise tabii ki klimadan geçiyor. Açık havada da kullanılabilen mobil evaporatif klimaların ticari işletmelerde de sık sık karşımıza çıktığı aşikâr. Günümüzde mobil sulu hava soğutucu kullanan işletme sayısı inanılmaz derecede artmış görünüyor. Çünkü restoranlardan beachlere, sahil ve havuz kenarlarından cafelere kadar geniş bir skalaya hizmet ediyor.

Tatil denildiğinde akla gelen tüm aktivitelerde klima ile serinlemek ve dolayısıyla yaz sıcağının bulantıcı etkisinden kurtulmak için evaporatif klimaları tercih edebilirsiniz. Kabel sulu klima modelleri gibi suyun buharlaştırılması ve buna bağlı olarak havanın sıcaklığının düşürülmesi prensibine dayalı bir mekanizmaya sahiptir. Böylece daha verimli bir enerji tüketimi, daha konforlu bir serinlik ve çok daha sağlıklı bir iklimlendirme mümkün olur.

Daha konforlu bir tatil planı yapmak için hava sıcaklığına odaklanmanız son derece doğaldır. Özellikle beach kliması olarak pek çok tatil beldesinde de sıklıkla karşınıza çıkacağınızdan emin olabilirsiniz. Açık alanda dahi güçlü bir performans sergilemesi ve buna rağmen maliyetinin çok düşük olması yaz mevsiminin vazgeçilmezi olmasını sağlayabiliyor.

Springday Sulu Klima Ne Kadar Soğutur?

Plaj kliması olarak kullanılmasından dolayı açık havadaki performansı ciddi anlamda merak edilebiliyor. Zira nispeten sıcağın daha az olduğu bahçelerde ve işletmelerde de kullanıldığı biliniyor. Örneğin restoran kliması olarak da karşımıza çıkabildiği gibi sahillerde, havuz kenarlarında ve tatilcilerin uğrak noktalarında da aktif olarak kullanılıyor.

Soğutma performansına göz attığımızda ise klimanın kapasitesine bağlı olarak değişen bir alandan söz etmek mümkün oluyor. 20-30 metrekarelik alanı soğutabilme potansiyeline sahip cafe kliması tercih edebileceğiniz gibi 200-250 metrekarelik alanları soğutabilen bahçe kliması modellerine yönelebilirsiniz.

Sıcaklık bazında düşünüldüğünde ise nemi %50 seviyelerinde olan bir noktada 35 derecenin üzerindeki bir hava sıcaklığını 26 dereceye kadar düşürebilmektedir. Bu da insanların çok daha konforlu bir biçimde tatil yapmasına olanak tanımaktadır. Yine nem dengesi %50 dolaylarında olan ve sıcaklığı 40 derece olan bir noktada Springday sulu klima kullanımı sıcaklığı 29 derecelere kadar düşürebiliyor.

Mobil sulu klima kullanırken buz eklemek aktif bir opsiyon olarak değerlendirilebiliyor. Böylesi bir kullanım söz konusu olduğunda ise 26-29 derecelere kadar düşürülebilecek yukarıdaki senaryolarda hava sıcaklığını 21-23 derecelere kadar çekebilmek mümkün hale geliyor. Bu çok daha konforlu bir alan demektir.

Mobil Sulu Klimaların Temizliği ve Bakımı

Taşınabilir sulu klima tercih edeceklerin aklına takılan en genel soru bakımı ve temizliği üzerine olabilir. Öncelikle Springday çok yaygın bir servis ağına sahiptir. Buna bağlı olarak yedek parça temininden bakım ve onarımına kadar her aşamada size profesyonel bir hizmet verir. Arızaların tamiri ve rutin bakımların gerçekleştirilmesi aşamasında bu önemlidir. Aynı zamanda Springday sulu klima temizliği oldukça basittir. Ki yaz sezonu başlarken bir kez, yaz sezonu bittiğinde klima kenarı kaldırılırken bir kez olmak üzere iki kez temizlenmesi yeterli olacaktır. Temizliği için içerisinin açılması, pedlerin çıkarılarak yıkanıp temizlenmesi, cihazın içerisinin temizlenmesi ve korunaklı bir yere kaldırılması yeterlidir. Bu bağlamda kolay kullanım da evaporatif klimaları bir adım daha öteye taşıyabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.