Taşınabilir Sulu Klimalarla Pratik ve Ucuz Serinleme

Taşınabilir Sulu Klimalar Ne İşe Yarar?

Taşınabilir sulu klimalar oldukça avantajlı ve kullanışlı ürünlerdir. Bu tarz klimalar sayesinde kullanıcılar istedikleri ortamı kolaylıkla serinletebilirler. Sulu klimaları, endüstriyel klimalardan ayıran en önemli özellikleri taşınabilir cinste olmalarıdır. Endüstriyel klimaların kullanılabilmesi için belirli bir bölgeye monte edilmeleri gerekir. Monte işlemleri camlara, duvarlara ya da tavanlara yapılabilir. Taşınabilir sulu klimalarda ise böyle bir durum söz konusu değildir. İlgili klimalar her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Taşınabilir klimalar aynı zamanda portatif klima olarak bilinmektedir. Söz konusu klimalar restoran, cafe, çay bahçesi ve villa gibi yerlerde kullanılabilirler. Bu klimaların soğutma alanı yaklaşık 50 m2’dir. Fakat 100 m2’ye çıkan modelleri de bulunmaktadır. İlgili ürünlerin tank kapasitesi ise 70 litredir.

Yani restoran tipi klimalardan daha düşük bir kapasiteye sahip olsalar da endüstriyel klimalardan daha büyük bir kapasiteye sahiptirler. Ürünün ağırlığı ise yalnızca 25 kg’dır. Zaten tekerlekli bir yapıda olması sayesinde istenilen her yere kolaylıkla taşınabilme özelliğine sahiptir. Taşınabilir sulu klimaların ücretleri 10.00 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Fiyat farkının ana nedeni modellerin sahip olduğu özelliklerdir. Söz konusu ürünün ebat boylarına örnek olarak 675x455x1300 mm ölçüleri verilebilir.

Taşınabilir Sulu Klimalar Neden Tercih Edilebilir?

Evaporatif taşınabilir sulu soğutucular kullanıldıkları ortama temiz hava verirler. Bu sebeple oldukça sağlıklı ürünler olduklarını söyleyebiliriz. Çevreci bir yapıda olan bu ürünler kullanıcılara yüksek verim garantisi sunmaktadır. Ped teknolojileri ortamdaki kirli havanın temizlenmesini ve Partiküllerin tutulmasını sağlar. Ürün çalıştığı ortamda suyu buharlaştırır ve bu sayede nem miktarı artar. Taşınabilir sulu klimalar insanlarda dağ esintisi havası oluşturmaktadır. Bunların dışında söz konusu ürünün mobil bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Cihaz tekerlekli bir yapıda olduğu için istenilen ortama rahatlıkla taşınabilmektedir. Soğutucu herhangi bir dış üniteye sahip olmadığı için kurulum ve monte işlemleri esnasında servis desteğine ihtiyaç yoktur. Bu bağlamda cihazın tak-kullan özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Klima çalışırken mutlaka kapı veya pencerelerin açık olması gerekmektedir. Bu durum hava akımının gerçekleşmesi açısından gereklidir. Bu doğrultuda ürünün açık alanlarda da kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Sulu soğutucular piyasada ‘air clooer’ olarak da bilinmektedir. Amaçları ise suyu buharlaştırarak ortamdaki sıcaklık derecesini düşürmektir.

Taşınabilir Sulu Klimaların Müşteriye Sunduğu Avantajlar

Taşınabilir sulu klimaların en iyi kullanıldıkları ortamlar restoranlar, cafeler, çay bahçeleri ve villa teraslarıdır. Cihaz aktif olarak çalışırken kullanılan bir MOD vardır. SWING MODU havanın etkin olarak bulunduğu ortamda eşit bir şekilde yayılmasını sağlar. Bunun dışında kullanılan farklı bir MOD ise Fan MODUDUR. Bu MODDA 3 farklı hıza ayarlama yapılabilmektedir. Söz konusu klimalar sadece soğutma hizmeti vermemektedir. Aynı zamanda havayı sirküle ederek ortamın rahatlamasını sağlarlar. Ürünün bünyesinde yer alan toz filtresi bulunduğu ortamdaki Partikülleri bünyesinde tutmaktadır.

İlgili klimaların müşteriye sunduğu bir diğer avantaj ise telefon ya da tabletlerin USB aygıtı olarak şarj ünitesine bağlanabilmesidir. Bu klimalar saatte 5000 m3 hava üfleme özelliğine sahiptirler. Ayrıca elektrik prizlerine takılı bir şekilde çalışırlar. Dış ünitenin olmaması kurulumun çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca herhangi bir harici bağlantı da gerekmemektedir. Kurulum çok kısa bir süre içerisinde herkes tarafından yapılabilir. Kurulumdan sonra gerekli olan yedek parçalar kolaylıkla temin edilebilir. Ürünün sunmuş olduğu farklı bir avantaj ise doğal bir esinti sunmasıdır. Yani klimadan çıkan hava yapay bir hava gibi değil doğal bir esinti gibidir.