Taşınabilir Klima Fiyatları

Taşınabilir Klima Fiyatları

Taşınabilir klimaların standart olarak gördüğümüz split klimalar ile kıyaslandığında pek çok avantajı olduğunu görebiliriz. Aslında evlerde ve işyerlerinde kullanılan klimaların her ne kadar amaçları doğrultusunda iyi bir performans sergileseler de tek bir noktaya odaklanmış olmaları her zaman soruna dönüşebilir. Örneğin salon klimaları bile belirli bir alanın üzerindeki kapalı mekânlarda beklenen randımanı veremeyebiliyorlar.

Bu sebeple daha büyük alanlar için daha büyük sistemler uygulanmaya başlıyor. Keza sahip oldukları sistemlerle evaporatif soğutucular çok daha geniş hacimli alanlarda büyük bir memnuiyet yaratabiliyorlar. Bunun en temel sebeplerinden birisi iç ve dış mekanizmasının buna göre üretilmiş olmasıdır. Oysa mobil klimalarda da son derece kullanıcı dostu bir standarttan söz edilebilir. Dilediğiniz noktaya götürerek çalıştırabildiğiniz, dış ünitesi de dahil olmak üzere kolayca yer değiştirebilen iklimlendirme ürünleri olarak sınıflandırabiliriz.

Portatif Klimalar Nerelerde Kullanılır?

Artık küçük iç mekânlarda inventer klimalar nasıl daha fazla tercih ediliyorsa daha büyük alanlarda da sulu soğutucular ilk sırada yer alıyor. Bu kapsamda portatif klimaların varlığı büyük bir özgürlük alanı yaratıyor. Çünkü nerede isterseniz orada iklimlendirme yapmanıza olanak tanıyor. Öncelikli tercihler arasında tabii ki ev bulunuyor. Evin tek bir noktasına soğutucu monte edilmesi durumunda diğer alanlarda ısıtma ya da soğutma yapmak mümkün olmayacaktır. Aynı durumu işyerlerinde de görmek mümkün.

Oysa mobil klimalarla bunu sağlamak mümkün hale gelmektedir. Tıpkı sulu klimalar ile yakaladığımız konfor gibi dilediğimiz noktada maksimum verimle soğutma ya da ısıtma yapabilmekteyiz. Farklı bir noktaya götürüp çalıştırmak oldukça kolay olduğu için fabrika, alışveriş merkezi, mağazalar, üretim tesisleri ve ofisler gibi kapalı alan denildiğinde akla gelen tüm alternatiflerde seçenekler arasına girmiştir. Tek bir noktada kullanılması zorunlu olmadığı için ve her zaman hareket ettirilebildiği için kullanan açısından son derece özgür bir konfor alanı oluşturur.

Taşınabilir Klimalar Ne Kadar Yakıyor?

İyi bir iklimlendirme ürünü tercih etmek istiyorsanız birkaç farklı standardı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Mesela yüksek verimlilik herkes için önemlidir. Ancak bunun yanında sağlıklı hava soğutucu almak istemeniz kişisel konforunuz kadar önemlidir. Hem az yakan klima olarak anılması hem de sağlıklı bir biçimde iç mekânın havasını tazeleyebilmesi sebebiyle taşınabilir klimalar tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilir.

Yüksek enerji tasarrufu sayesinde daha uygun maliyetler söz konusu olurken maksimum verimden asla ödün vermez. Az elektrik tüketimi için daha yüksek enerji sınıflarına bakabilir, faturalardan ciddi oranda kâr elde edebilirsiniz. Portatif olmasından ötürü sürekli olarak farklı noktalarda çalışmaya uygun şekilde tasarlanmışlardır. Bunun için uzun vadeli bir çalışma yapısına uygundurlar. Üstelik bakım ve onarım açısından da büyük bütçelere ihtiyaç duymazlar. Ergonomik tasarımları, uygun bakım maliyetleri ve pratik kullanımları sayesinde her kapalı ortam için uygun durumdadırlar.