Az Yakan Cami Kliması Fiyatları

Az Yakan Cami Kliması Fiyatları

Klimaların kullanım alanları hayatımızda var olan tüm kapalı ve açık ortamları kapsayabilir. Bu noktada da her an ve her yerde iklimlendirme ihtiyaçlarımıza cevap veren cihazlar aramaktayız. Özellikle daha büyük alanlara sahip olan cami ve tesis gibi ortamlar içinse özel bir soğutma sistemine ihtiyaç duyulabiliyor. Keza inverter klimalar ilk bakışta çok makul gözükse de cami gibi çok geniş bir hacme sahip kapalı ortamlarda istenilen performansı gösteremeyebiliyor.

Bunun ne net sebebi alanın hem geniş hem de yüksek oluşundan kaynaklanan büyüklüktür. Ayrıca küçük metrekarelerde duvarlar olmasına karşın salon klimaları bile ideal hava akışını sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak hiç duvarın olmadığı cami gibi yapılarda daha profesyonel iklimlendirme çözümlerine yönelim var. Sulu soğutucular ise bunun için en cazip unsurlardan birisi olarak düşünülüyor. Keza cami klimalarında enerji sarfiyatı gibi noktalarda da oldukça seçici davranılabiliyor.

Cami Kliması Neye Göre Seçilir?

Geniş ve yüksek alanlar için split klimalar kesinlikle istenilen randımanı sağlamayacaktır. Cami klimaları denildiğinde de bu yüzden sulu soğutucuların favori olduğu bir ürün grubuyla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun birincil sebebi tabii ki fiyatları ve avantajları olarak karşımıza çıkıyor. Daha uygun fiyatlara temin edilebilmesi ve alınan performansın üst düzey olması nedeniyle pek çok noktada bu klimalara rastlayabiliyoruz. Ayrıca seçim yaparken standart klimaların BTU olarak çok üstünde bir değerle karşılaşılabildiğini vurgulayalım.

Daha büyük bir alandan söz ettiğimiz için hava sirkülasyonunu temiz bir biçimde sağlayarak doğal bir soğutma yapması büyük bir pozitif unsura dönüşüyor. Sulu klimalar en çok bundan dolayı tercih ediliyor. Özellikle cami gibi günün her saatinde insanlara açık olan ibadet yerlerinde bu tarz bir iklimlendirme ürünü kullanmak avantaj yaratabiliyor. Az yakan klima olarak anılmasının yanında her halükarda tatminkâr bir performansı ortaya koyabiliyor. Nem dengesini ayarlayarak sıvının buharlaşması sonucunda havayı soğutması ise kaliteli bir hava akımı yaratmasını kolaylaştırıyor.

Sulu Cami Klimalarının Performansı

Tabii ki az elektrik tüketimi herkes için özel bir faktördür. Evlerde, işyerlerinde ve hatta kamuya açık cami gibi alanlarda da enerji sarfiyatı ve dolayısıyla ödenecek faturalar tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Burada enerji tüketiminin az olmasının yanı sıra karşılığında alınabilecek performansın maksimum seviyede olmasına da özen gösteriliyor. Çünkü camilerde neredeyse 7/24 çalışması mümkün olduğu için her zaman konforlu bir iklimlendirme yaratması şart.

Geniş alanlarda tercih edilen evaporatif soğutucular cami dışında da benzer yapılarda en çok tercih edilen soğutuculardır. Örneğin üretim tesisleri ve fabrikalar, büyük salonlar, seralar ve çiftliklerde de sıkça rastlanmaktadır. Bunun nedeni ise uygun fiyatlarla montaj sorunu yaşatmadan her noktaya kurulabilmeleri ve yüksek performanslı bir iklimlendirme yapabilmeleridir. Böylelikle her koşulda aranan standartları karşılayabildiğini söylemek gerek.