Az Yakan Endüstriyel Klima Fiyatları

Az Yakan Endüstriyel Klima Fiyatları

Endüstriyel klimalar özellikle büyük alanlar ve işletmeler için çok kullanışlı bir iklimlendirme çözümüdür. Burada pek çok avantajdan söz edilebileceği gibi sağlık açısından da önemli noktalara değinmek gerekiyor. Çünkü sağlıklı hava soğutucu arayanlar için en doğru seçimdir. Ayrıca geleneksel klimalarla kıyaslandığında gerek maddi gerekse dekoratif açıdan çok daha verimli bir sonuç ortaya koyar. Evaporatif klimaların son dönemlerde bu kadar çok tercih edilmesinin başlıca sebebi ise maliyet açısından ortaya koyduğu avantajdır.

Normal şartlarda tüm klimalarda ortak kanı az yakan klima tercih etmekten geçer. Bu evlerimizde ve küçük ofislerimizde kullandığımız split klimalar için geçerli odluğu gibi endüstriyel klimalarda da dikkate alınan bir durumdur. Ancak maddiyat noktasında yapım maliyetini de hesaba katmak gerekiyor. Çünkü çoğunlukla daha uygun fiyatlara temin edilebilecek iklimlendirme ürünleri tercih ediliyor. Tam bu noktada ise daha iyi bir performansı daha uygun fiyatlara temin edebilmenin yolu evaporatif soğutucular oluyor.

Endüstriyel Klimanın Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel klimalar normal sıcak hava akışını içerisinde bulundurduğu ıslak pedlerden geçirerek soğutan bir teknikle çalışmaktadır. Havada belirli bir nem dengesinin oluşması, kuru hava sorununun yaşanmaması, daha sağlıklı ve konforlu bir iklimlendirmenin gerçekleşmesi bu sebepten dolayıdır. Salon klimaları her ne kadar daha uygun gibi görünse de uzun vadede büyük hacimli alanlar söz konusu ise sulu soğutma sistemleri çok daha avantajlı bir hal alır.

Özellikle son dönemleri baz aldığımız zaman sulu soğutucular sağladığı avantajlarla klasik klimalardan daha çok tercih edilmeye başlandı. Bunların başında da uygun yapım maliyetleri bulunuyor. Ayrıca bakım periyotlarının daha az masraflı olması, gazlı sistemlere göre çok daha uygun bakım maliyetlerinin bulunması büyük bir etken olarak görülebiliyor. Basit bir biçimde inventer klimalar ile çok sık kıyaslansa da ihtiyaca bağlı olarak seçim yapılmasında fayda var. Bilhassa büyük işletmelerde, camilerde ve fabrikalarda iç havayı soğutmak ve bunu sağlıklı bir biçimde yapmak için en doğru seçeneğe dönüşmüştür.

Endüstriyel Sulu Soğutucu Fiyatları

Sulu klimalar yalnızca yapım maliyeti açısından değil çalışma prensibi yönünden incelendiğinde de az tüketim ile yüzünüzü güldürebilir. Çünkü az elektrik tüketimi iklimlendirme ürünlerinde en dikkat edilmesi gereken unsurdur. Daha az elektrik sarfiyatı aydan aya gelecek olan faturalarla beraber avantaja dönüşür. Zaten bu yüzden klimaların yapım maliyetleri yükselen enerji sınıfına bağlı olarak artmaktadır.

Endüstriyel klimaların kullanım alanları biraz daha büyük alanlar olduğundan normal klima çözümleri ile net bir sonuç alınamayabilir. Metrekare hesabı yapıldığında pedli sistemlerle organize edilmiş bir sulu soğutma sisteminin hem daha randımanlı hem de daha uygun fiyatlara kurulabileceğini söylemek mümkündür. Evaporatif soğutucular bundan kaynaklı olarak daha düşük maliyet ve daha yüksek performansla yoğun bir kullanım standardına ulaşmıştır.