Taşınabilir Klima Fiyatları

Taşınabilir Klima Fiyatları

Taşınabilir klima fiyatları son derece cazip olmakla beraber aynı zamanda sunduğu avantajlarla birlikte ciddi bir kitlenin tercihi olabiliyor. Günümüzde sıcak havaların etkisiyle klima kullanımında gözle görülür bir artış oldu. Bunu standart olarak sabit bir klima tercih edenler kadar her an her yerde konumlandırarak kullanılabilen mobil klimalarla hayata geçirenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Yine enerji verimliliği, daha uygun fiyatlı olması ve kullanım imkânları dahilinde ön plana çıkmasına şaşırmamak gerekiyor.

En az yakan klima için bir araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak çok sayıda portatif klima modeli görebilirsiniz. Bu teknik olarak oldukça elverişli bir sisteme sahip olmasından ve aynı zamanda kullanıcı dostu bir üretim aşamasından kaynaklanmaktadır. A+++ enerji sınıfına tabii olan ve bu yönüyle enerji sarfiyatını minimuma indiren klimalar hijyenik bir biçimde hava sirkülasyonunu serin bir biçimde sağlamayı başarıyor.

Ek olarak salon kliması gibi sabit bir dış üniteyle ve iç üniteyle belirlenmiş bir odayı ya da bir ofisi serinletmeyi amaçlayan modellerden çok daha işlevsel oluyor. Çünkü aynı zamanda hem evde hem de ofiste kullanımına imkân sağlayan bir tasarıma sahip. Kolay kullanımı, kurulumunun gerçekten kolay yapılması ve aynı zamanda yüksek performansına rağmen en az elektrik harcayan klima modelleri arasında yer alması dikkat çekmesini sağlıyor.

Taşınabilir Klimalar Nasıl Kurulur?

Mobil klima almadan önce ilk akla takılan sorulardan birisi tabii ki kurulumu ile ilgili olabilir. Normalde klimalar bir dış üniteye sahiptir ve hava sirkülasyonu aslında bu dış ünite ile sağlanır. İç ünite ise soğutma işlevi ve filtreden geçirilmiş havayı içeriye vermekle mükellef olan kısımdır. Tabii ki mobil klimalarda da dış ünite bulunuyor. Ancak sabit bir iç ünite olmadığından ötürü kolayca diğer bir noktada kurduğunuzda dış ünite bağlantısını yapabileceğiniz bir tasarıma sahip.

Günümüzde Aydın klima servisi mobil klimaları tercih edenlere kurulum aşamasında tüm desteği sağlıyor. Bununla kalmayıp aynı zamanda rutin temizleme işlemlerinde, klimanın bakım aralıklarında ve aynı zamanda olası arızalarda onarım ve yedek parça temininde profesyonel hizmet veriyor. Son kullanıcının tamamıyla kolay bir şekilde her yerde kullanabileceği klima modellerini sunmayı yıllardır sürdürüyor.

Artık klima kullanıcılarının en ucuz klima arayışı yavaş yavaş sonlanmaya başladı. Çünkü en düşük fiyatlarla kurulum maliyeti düşürülse dahi sonrasında söz konusu olacak fatura gideri ciddi bir kritere dönüşebiliyor. Elektrik tüketimi belirleyici bir faktör olmakla beraber aynı zamanda kurulum maliyetine kıyasla çok daha yüksek fiyatlarla karşılaşılmasını sağlıyor. Bundan kaynaklı olarak klimalarda enerji verimliliği fiyatından daha fazla önemsenmeye başladı.

Taşınabilir Klima Kullanmanın Avantajları

Aydın klima fiyatları için en önemli alternatiflere bakıldığında sulu klima ile portatif klimalar ilk sıralarda yer alıyor. Taşınabilir bir sisteme sahip olmasından dolayı daha fazla dikkat çektiğinden avantajlarına şöyle bir sıralamayla bakmak mümkündür.

  • Yüksek enerji verimliliğine sahiptir. A, A+, A++ ve A+++ enerji sınıfına tabii modeller bulunur.
  • Enerji verimliliğinden ötürü düşük elektrik sarfiyatının yanı sıra aynı zamanda sessiz çalışması büyük bir avantajdır.
  • Standart klimalara karşın dış ünite ile iç ünite arasındaki bağı kolayca ayırabilir, üniteleri dilediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz.
  • Uzaktan kumanda sayesinde kolay kontrol edilebilirdir.
  • Isıtma ve soğutma işlemini dilediğiniz gibi programlayabileceğiniz bir yapıya sahiptir.
  • Oldukça fonksiyonel özellikler sahiptir. Özellikle nem alma fonksiyonu serinliğin çok daha hissedilebilir olmasını sağlar.
  • Homojen bir soğutma sağlayarak konfor alanını genişletmektedir.