Bahçe için Klima Fiyatları

Bahçe için Klima Fiyatları

Bahçe kliması açık havada iklimlendirme sağlamanın en iyi yollarından birisidir. Sıcak havalarda soğutma işlemlerinde yalnızca hava sirkülasyonu yeterli olmayabilir. Özellikle açık alanlarda bunu daha net bir biçimde gözlemlemek mümkündür. Bunun için evaporatif klima kullanılmaktadır. Evaporatif klimalar sulu bir sisteme sahiptir ve bu sayede çok daha etkili bir soğutmayı mümkün kılabilirler. Çalışma prensipleri normal klimalara göre farklı olsa da yine taşınabilir klima olarak sunulan modellerle çok daha işlevsel sonuçlar yaratabilmektedir.

Sulu klima kullanımının daha yüksek bir performans sağlaması hem açık havada hem de kapalı mekânlarda tercih edilmesini mümkün kılmaktadır. Dolayısıyla günümüzde klima modellerine bakıldığında da yoğun bir biçimde bu klima tipine rastlanabilmektedir. Ki ek olarak çok daha sağlıklı bir hava sirkülasyonu yaratması kullanıcıları daha da memnun etmektedir. Örneğin kapalı devre klima sistemleri mevcut havayı soğutmakla görevli iken, sulu klimalarda bunun tam aksine sürekli olarak içerideki hava taze hava ile değiştirilir ve hava yenilenmiş olur.

Hem solunan havanın kalitesi yükselir hem de çok daha soğuk bir hava akımı sağlanarak sıcaklık daha az hissedilir. Düzenli olarak havalandırılmayan ortamlarda dahi sürekli olarak evaporatif klimaların yarattığı hava yenileme standardı sayesinde hijyenik bir ortama sahip olunabilir. Aydın klima fiyatları incelendiğinde de aslında hem kapalı devre klima sistemlerinden hem de normal standart klimalardan daha avantajlı olduğu saptanabilir.

Bahçe Klimaları Ne Kadar Kullanışlı?

Normal şartlarda salon kliması ile kıyaslandığında en önemli faktörlerden birisi hava akışının suyla birlikte içeriye aktarılmasıdır. Çalışma prensibine bakıldığında klimanın iç dizaynında pedler yer alır. Bu pedler düzenli olarak nemlidir ve ıslandığından dolayı hava akışı pedlerin üzerinden geçer. Dolayısıyla ıslak ped üzerinden geçen hava soğuk bir biçimde içeriye servis edilmeye devam edilir.

Bu tıpkı kapalı ortamlarda olduğu gibi bahçe gibi açık ortamlarda da aynı standarda tabiidir. Dolayısıyla bahçe kliması olarak kullanılması en avantajlı olan klima türüdür. Günümüzde klima kullanımında sağlık gibi faktörler de çokça gündeme geliyor. Hijyenik bir hava sirkülasyonu sağlaması, çok daha verimli soğutması ve az enerji tüketmesi tüm bu açılardan da sulu klimaları bir adım öne çıkarıyor.

Endüstriyel sulu klima uygulamalarına rastladığımız için işletmeler için de en doğru seçimin bu olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Spor salonlarından çiftliklere, düğün salonlarından atölye ve fabrikalara kadar pek çok çalışma alanında evaporatif klima sistemleri yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Çünkü içerideki havanın havalandırma gereksinimi olmaksızın yenilenmesi, daha steril bir hava sirkülasyonu sağlanması ve bunu iç havanın daha nitelikli bir biçimde soğutulması noktasında başarılı uygulamalara rastlamak mümkündür.

Bahçe Kliması Ne Kadar Elektrik Harcar?

Bahçeler için uygun olan klima tipinin evaporatif klima olmasından ötürü en dikkat çeken ayrıntıların başında tabii ki enerji tüketimi geliyor. Çünkü halen daha iklimlendirme ürünlerinde birincil faktör enerji sarfiyatı ve dolayısıyla sonrasında ortaya çıkabilecek fatura yükü olarak görülüyor. Fakat en az yakan klima modellerine bakıldığında da aralarında yine enerji verimliliği açısından yüksek standarda sahip evaporatif klimalar görebiliyoruz.

Aydın klima servisi hem kurulum aşamasında endüstriyel ya da bireysel kullanıma en uygun şekilde montaj işlemlerini tamamlıyor. Buna ek olarak size en az elektrik harcayan klima modelleri ve bunlardan en uygun olanını seçme konusunda da destek veriyor. Akabinde temizliğinden sonrasında oluşacak bakım ve arıza gibi durumlara kadar her aşamada profesyonel olarak destek vermeye devam ederek uzun yıllar güvence altında bir kullanımı mümkün kılıyor.