Seyyar Sulu Klima Fiyatları

Seyyar Sulu Klima Fiyatları

Seyyar sulu klima tercihinde bulunmak için pek çok nedeniniz olabilir. Özellikle günümüzde sabit duran standart klimalardan çok daha kullanışlı olduklarını söylemek gerekiyor. Bunun tabii ki birincil sebebi tek bir noktayı değil dilediğiniz her noktayı serinletebiliyor olmalarıdır. Aynı zamanda klima ile özdeşleşmiş en önemli kriterlerin başında enerji tüketimi gelmektedir. İşte bu yüzden elektrik sarfiyatı göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer en az elektrik harcayan klima için arayış içerisindeyseniz burada doğru tercihi portatif evaporatif klimalardan yana yapabilirsiniz. Bu sayede çok daha düşük bir elektrik tüketimiyle bir klimadan alabileceğiniz maksimum verimi almanız mümkün olur. Tabii ki standart klimalarda olduğu gibi belirli hesaplamalara göre sizin için en uygun modelin tercih edilmesi bu performansı belirleyecek faktörlerdendir.

Aydın klima fiyatları son derece uygun olmakla beraber aynı zamanda size bu aşamada da profesyonel bir destek sunabilir. Çünkü metrekareyi, tavan yüksekliğini ve hava değişim oranını bildiğiniz takdirde kaç metreküplük bir hava akışına sahip olmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Bunu sağlayabilecek bir seyyar klima tercih etmek sizin için en doğru seçenek olacaktır. Mobil klima almadan önce bu hesaplamayı baz almak en iyi sonuçları almanın yoludur.

Portatif Sulu Klimaların Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima tercihini yaparken bakım önemli kriterlerin başında gelmektedir. Buna bağlı olarak Aydın klima servisi profesyonel bir biçimde tüm klima tiplerinin rutin bakımını, onarımını ve yedek parça teminini sağlamaktadır. Direkt olarak seyyar sulu klimaları baz aldığımızda yapılacak olan bakımın aşamalarını şöyle ayırmak mümkündür.

  • Yaz Öncesi Kullanıma Hazırlık

Yaz gelmeden önce taşınabilir klima içerisinde bulunan fan pedlerinin temizlenmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda su tankı temiz suyla doldurulmalı, geçen dönemden kalma su tercih edilmemelidir. Cihazı biyokıran ile dezenfekte etmek tavsiye edilir.

  • Temizlik Döngüsü

Evaporatif mobil klimalarda birkaç günlük kullanmama durumunda su tankının suyunun boşaltılması olası bakteri oluşumlarını engeller. Bu filtrelerin daha uzun ömürlü olması açısından da önemlidir.

  • Bakım Döngüsü

Evaporatif sulu soğutucuların bakımında yıllık iki kez bakım yapılması tavsiye edilmektedir. Yaz öncesinde ve kış başlangıcında bu bakımların yapılması cihazın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

  • Yaz Bitiminde Yapılacaklar

Yaz mevsimi sona erdiğinde ve klima kullanılmayacağı zaman kirlerinin temizlenmesi ve öyle saklanması önerilir. Bunun için klorlu beyazlatıcılar yardımıyla bez kullanmak ve su tankını iyice temizlemek gerekmektedir. Pedleri sökerek yıkamak ve sonrasında mutlaka kuruttuktan sonra muhafaza etmek önemli bir aşamadır. Her yaz sezonu sonunda mobil klima temizlenerek kaldırılmalıdır.

Fan ve Klimaya Kıyasla Seyyar Sulu Klimanın Avantajları

Yaz mevsimini daha konforlu geçirmek isteyenlerin pek çok farklı tercihi olabilir. Bunlar arasında fan, klima, evaporatif klima seçenekleri önemli alternatifleri oluşturur. Tabii ki hepsinin birbirinden farklı özellikleri ve bazı durumlara göre avantajları vardır.

En ucuz klima olarak fanlar karşımıza çıkarken sağladığının yalnızca rüzgar serinliği olması ciddi bir dezavantaj olarak görülebilir. Oysa ekonomik fiyatlarla evaporatif soğutucular su ile beraber soğuk havayı çok daha iyi bir biçimde yansıtmaktadır.

Kolay kurulum bir diğer avantaj iken her zaman taze hava sirkülasyonu yaratması en önemli koşullar arsındadır. Ek olarak klimalar sabit kalırken evaporatif mobil klima kullanımı dilediğiniz yerde aynı taze havayı almanızı mümkün kılar. Böylelikle bahçe kliması olarak da açık alanlarda kullanmanız için gerekli standarda sahiptir diyebiliriz. Evaporatif seyyar klimaların diğer alternatiflerine göre en büyük eksisi çok aşırı derecede yüksek nem oranına sahip olan bölgelerde verimli çalışamamasıdır.