Mobil Sulu Klima Fiyatları

Mobil Sulu Klima Fiyatları

Mobil sulu klima fiyatları ile her yerde kullanabileceğiniz bir soğutucuya sahip olabilirsiniz. Günümüz şartlarında sabit bir klima anlayışı yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Tek bir noktaya sabitlenmiş dış ünite ile sabit bir bağlantıya sahip iç ünite kullanımı artık standardın dışına çıkıyor. Bunu ise tanışabilir modüle sahip olan klimalar sağlıyor. Tabii ki klima tipi olarak da evaporatif klimaların tercih edilmesi bu manada biraz daha ön planda olmaya devam ediyor.

Direkt olarak Aydın klima fiyatları baz alındığında evaporatif klimaların ne kadar önemli bir yer edindiğini anlamak kolaylaşıyor. Hem daha uygun fiyatlara daha stabil ve sağlıklı bir soğutma hem de her alanda kullanım özgürlüğüne sahip olunabiliyor. Ki zaten enerji tüketimi açısından da en yüksek verimliliğe bu klimalarla erişmek mümkün görünüyor.

Çünkü evaporatif klimalar çalışma prensibi açısından çok daha yüksek düzeyde bir soğutmayı mümkün kılabiliyor. Bununla beraber düşük enerji tüketimi için en yüksek enerji sınıfına sahip ürünler olarak bize sunuluyor. Örneğin A sınıfı, A+, A++ veya A+++ klimalara rastlamak son derece doğal görünüyor. En az yakan klima grupları da zaten bu enerji sınıflarına tabiidir. Dolayısıyla daha düşük enerji tüketimiyle birlikte kurulum maliyeti dışında aynı zamanda düzenli ve uzun vadeli giderlerde de ciddi oranda düşüş gözlemlenebiliyor.

Mobil Sulu Klima Kullanmanın Artıları

Mobil klima tercih etmenin ve aynı zamanda evaporatif klima tipi almanın pek çok avantajı var. Bunlar arasında en önemlileri ise şöyle sıralanabilir.

  • Taşınabilir Olması

Klimanızı dilediğiniz yerde kullanabilmeniz mümkündür. Taşıması son derece pratik olmakla beraber bağlantısı da bir o kadar kolaydır. Böylece her an her yerde serin havanın tadı çıkarılabilir.

  • Kurulum Maliyetinin Düşük Olması

Kurulum maliyeti standart klimalara kıyasla çok daha uygundur. Aynı zamanda evaporatif klimaların bakımları zamanında yapılması durumunda çok uzun süre masrafsız bir biçimde çalışma sağladığı söylenebilir.

  • Emisyon

Herhangi bir kimyasal gaza sahip olmaması ve içerisinde kimyasal barındırmaması sebebiyle standart klimalarda olduğu gibi hava içerisine herhangi bir kimyasalın karışma ihtimali yoktur. Yani sıfır emisyon ile çalışır.

  • Enerji Verimliliği

Portatif sulu klimalarda en büyük etken ise enerji verimliliğidir. Elektrik tüketimi son derece düşük olmakla beraber ciddi anlamda yüksek bir verim alınabilir. Bu bağlamda en önemli kriter tabii ki yüksek enerji sınıfına sahip olmasıdır. Geleneksel klimalara kıyasla %50’ye varan tasarruflar sağlanabilir.

  • Koku Sorunu Olmaması

Hava kirliliğini de önleyen bu unsur filtrelerden kötü koku yayılmasını önlemesinden kaynaklıdır.

  • Nem Dengeleyicidir

Nem miktarını arttıran ya da çok nemli bir ortamda nem miktarını emen çalışma prensibiyle nem dengesini her zaman korur. Bu daha konforlu bir ortam yaratır.

Mobil Sulu Klimalarda Yeterlilik Hesabı Nasıl Yapılır?

Aydın klima servisi tüm klima modellerinde bakımları profesyonel bir biçimde yapmaktadır. Aynı zamanda sizin için en uygun klimanın sunulabilmesi için de gerekli tüm hesaplamalar ve destek sağlanır. Mobil sulu klimalar için yapılan hesaplamada baz alınan formül şu şekildedir.

  • Metrekare x tavan yüksekliği x hava değişim sayısı

Ortaya çıkan sonuca bağlı olarak saat başı metreküp hava akışı değeri elde edilir. Buna göre de en az elektrik harcayan klima modelinizi evaporatif ve taşınabilir olarak tercih etmeniz mümkün olur. Bu hesaplamaya göre seçeceğiniz klima hem daha özgür bir kullanımı mümkün kılacak hem de çok daha kaliteli bir hava sirkülasyonu ile konforunuzu arttıracaktır.