En Ucuz Sulu Klima Fiyatları

En Ucuz Sulu Klima Fiyatları

Sulu klima kullanmanın avantajlarını keşfedenler standart klimalara kıyasla bu modelleri tercih ediyorlar. Çok daha verimli bir hava soğutma sağladığından ötürü ve aynı zamanda enerji tasarrufu açısından da büyük fark yarattığı için ilk seçenekler arasına girmeyi başarıyor. Tabii ki buna kurulum maliyeti açısından bakıldığında da büyük ölçüde etken olduğunu söylemek mümkün. Özellikle de endüstriyel soğutma sistemlerinde bu kadar yoğun bir biçimde tercih edilmesi bundan kaynaklanıyor.

En ucuz klima olarak lanse edilmesi aslında uzun vadeli bir kullanımda da bunu sürdürülebilir kılmasından dolayıdır. Üst düzey bir enerji verimliliği ile en düşük elektrik tüketimine sahiptir. Ancak buna rağmen havayı soğutma niteliği göz önüne alındığında çok daha yüksek bir kalite standardından söz edilebilir. En basitinden daha efektif bir hava soğutma sistemine sahiptir ve bu çok daha sağlıklı bir formda gerçekleştirilir.

Çünkü su ile beraber hava moleküllerinde bulunan ısı buharlaşır ve tamamıyla soğuk hava akışı içeriye aktarılmış olur. Böyle kullanışlı bir hava soğutma sistemine sahip olmak ve bunu çok daha uygun fiyatlara sağlayabilmek ise kullanıcı açısından büyük bir avantajdır. Günümüzde de bu yüzden en az yakan klima modellerinin tamamına yakını evaporatif klimalar arasındadır.

Sulu Klima Kullanmak Daha Mı Kârlı?

Tabii ki salon kliması kullanmak serinlemek için belirli bir metrekarede yeterlilik sağlayabilir. Ancak teknik açıdan bakıldığında her zaman havalandırma gereksinim, kalitesiz bir hava ya da benzer sonuçlarla karşılaşılması mümkündür. Sürekli olarak havayı tazeleyen, her zaman temiz havayla içeriyi yineleyen bir klimaya sahip olmak bu gibi sorunları çözmeye yardımcı olacaktır. Tabii ki burada da maliyet hesabını ayrıca ele almak gerekiyor. Çünkü böylesine güçlü bir sistem ciddi elektrik tüketimine ihtiyaç duyar gibi bir algı oluşabiliyor.

Oysa taşınabilir klima olarak da karşımıza çıkabilen evaporatif klimalar en yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Bu direkt olarak daha az elektrik tüketimi ve daha yüksek verimlilik anlamına geliyor. Yani aynı soğutmayı çok daha ucuza mal etmek evaporatif klimalarla mümkün görünüyor. Endüstriyel alanlarda da kullanımında bu kârlılığın etkili bir sebep olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Fatura konusunda en iyi sonucu vermesinden ziyade aynı zamanda en ez elektrik harcayan klima olması dışında portatif modellerinin oluşu da tercih sebebi olabiliyor. Çünkü her an her yerde kullanıma uygun olmasından ötürü sorunsuz bir biçimde herkese hitap ediyor. Bu kullanılabilirlik yelpazesi evaporatif klimaları evlerde, işyerlerinde, tesislerde ve hatta çadırlarda dahi en ideal soğutma sistemi olarak görmemizi mümkün kılıyor.

Sulu Klimalarda Kimyasal Kullanılıyor Mu?

Klimalar özellikle havayı kurutması, nem ve kimyasal bazı bileşenler sebebiyle eleştiri oklarının hedefinde olabiliyor. Oysa sulu klima söz konusu olduğunda çok daha çevreci ve insan hayatına çok daha pozitif katkı sağlayan bir klima türüyle karşılaşıyoruz.

En basitinden soluduğumuz havanın her zaman taze olması bizim için en önemli kriterlerin başında geliyor. Aydın klima servisi ise gerekli zamanlarda filtre temizliğini yaparak, bakımları tam zamanında ve doğru şekilde gerçekleştirerek bunu mümkün kılıyor. Zaten evaporatif klimalar havayı en sağlıklı şekilde soğutan sistemler olduğu için iç mekânlarda hava sürekli olarak yenilenmiş oluyor.

Buna ek olarak çevre dostu olması ve çalışma mekaniğinde hiçbir kimyasal kullanılmaması büyük artı sağlıyor. Örneğin direkt olarak mobil klima olarak dış ortamda da kullanabiliyor olmanızın yanı sıra iç ortamda da sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmeden tercih edilebiliyor.