Portatif Sulu Klima Fiyatları

Portatif Sulu Klima Fiyatları

Mobil klima kullanmanın artılarını keşfettikten sonra standart klimaları tercih etmeniz pek mümkün olmayacaktır. Gerekli tavan yüksekliği ve uygun metrekare ölçüsü bilindikten sonra en uygun hesaplama yapılarak çok daha etkin bir soğutma sistemi satın alabilirsiniz. Bunun hesaplamasını tabii ki profesyonel olarak sizin için yapacak ve size en uygun klimayı önerecek servisleri tercih etmeniz önemlidir.

Aydın klima servisi bu aşamada sizin kullanım alanlarınıza bağlı olarak en iyi sonucu almanız adına doğru cihazı tercih etmenizi sağlayabilir. Evaporatif klima sistemlerinde son derece düşük bir elektrik tüketimi mümkün iken en yüksek performans alınabilmektedir. Suyun hava üzerindeki ısı değerini aşağıya çeken niteliğinden faydalanılarak tasarlanmış bu klimalar hem kapalı ortamlarda hem de açık ortamlarda tercih edilebiliyor. Genellikle kapalı ortamlarda da sabit salon kliması göz önüne alındığında daha sık kullanılmaya başlandı.

Güncel olarak Aydın klima fiyatları arasında evaporatif klimaların daha avantajlı olduğunu görebilmeniz mümkündür. Çünkü hem daha etkili bir soğutma sağlarken hem de daha sağlıklı bir hava sirkülasyonunu mümkün kılarlar. İşte bu yüzden her zaman için portatif sulu klimalar daha bariz bir tercihe dönüşmeye başlamıştır.

Mobil Sulu Klimalarda Hava Değişim Sayısı Nedir?

Portatif olmasından kaynaklı olarak her yerde kullanabilme özgürlüğüne sahip olacağınız aşikâr. Fakat satın almadan önce sulu klima için belirli hesaplamaların yapılması ve sizin için en uygun olan alternatifin sağlanması önemlidir. Günümüzde mobil klimaların bu kadar çok tercih edilmesinde tabii ki hareket özgürlüğü yadsınamaz bir gerçektir. Fakat aynı zamanda çok daha etkili bir kullanım ömrüne sahip olduğunu da söylemeden geçemeyiz.

Portatif evaporatif klimalarda hesaplama yaparken hava değişim sayısı olarak karşımıza çıkan bir unsur var. Klimanın daha verimli çalışması ve en az yakan klima modelleri arasında olması için buna uygun bir seçim yapılması gerekir. Bu ise belirli detaylar göz önüne alınarak saptanmaktadır. Buna bağlı olarak aşağıdaki tablodan faydalanılabilir.

  • Normal: 20-30 defa
  • Kalabalık yerlerde: 25-40 defa
  • Yüksek sıcaklığa sahip yerlerde: 35-45 defa
  • Havası kirli ve koku olan yerlerde: 45-55 defa
  • En yüksek sıcaklığın olduğu yerlerde: 90-120 defa

Burada belirtilmiş olan sayılar saat başı hava değişim değerini göstermektedir. Bu değer elde edildikten sonra metrekareyle tavan yüksekliği birbiriyle çarpılarak hava değişim sayısıyla çarpılır. Ortaya çıkan sonuç ise her saat başına düşen metreküp havayı sembolize eder. Taşınabilir klima modeli buna göre seçilir.

Portatif Sulu Klimalar Kaç Bölümden Oluşur?

En az elektrik harcayan klima modellerinin taşınabilir klimalar olması tesadüf değil. Özenle tasarlanmış ve son derece etkili bir biçimde üretilmiş olan bu klimalarla efektif bir soğutma işlemi gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda zarif tasarımlarıyla da her ortama uyum sağlamaktadırlar. Son derece kompakt ve hedefe yönelik bir tasarıma sahip olan portatif sulu klima modelleri şu parçalardan oluşmaktadır.

  • Buz Gözleri

Aşırı sıcak ortamlarda veya çok yüksek dereceli sıcaklıklarda ortam havasının daha da serinlemesi için bu gözler yaratılmıştır. Konulan buzlar ortamın daha net bir biçimde serinlemesini sağlar.

  • Su Tankı

Su tankında hortum ile su bağlantısı sağlanmaktadır. Aynı zamanda su alımını gösteren bir panel ve deşarj vanalarını bu bölümde bulmak mümkündür.

  • Soğutma Pedleri

Bir petek gibi tasarlanmış olan bu pedler sürekli ıslak kalır ve temiz hava bu pedlerin içerisinden geçerek sıcağın buharlaşması sonucu içeriye serin hava olarak aktarılır.

  • Kontrol Paneli

Cihazı açma kapama, hızını ayarlama, zamanını programlama için tasarlanmış paneldir.