Sulu Soğutucu Fiyatları

Sulu Soğutucu Fiyatları

Sulu soğutucu kullanımının bu kadar yoğun olması çok geniş bir alanda işlevsel bir kullanıma tabii olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin geniş alanlar için kurulan sulu klima sistemleri çok efektif bir sonuç yaratarak tüm tesisin soğutulmasını mümkün kılabiliyor. Yine bireysel kullanım açısından da evlerde ve diğer kapalı alanlarda ya da bahçe uygulamalarında tercih edilebiliyor. Bu yönden evaporatif klimalar soğutma birimleri arasında en çok tercih edilen alternatif olmayı başarıyor.

Aynı zamanda taşınabilir klima olarak da sunulabilmesi pek çok açıdan daha kullanışlı bir hal almasını sağlıyor. Daha kaliteli bir hava sirkülasyonu ile daha etkin bir soğutma sağlanırken aynı zamanda sulu soğutucuların avantajlarını mobil olarak da yaşamaya fırsat veriyor. Teknik olarak su her zaman için havadaki ısının düşmesini sağlayan bir unsurdur. Buna en temel örnek olarak denizden çıkar çıkmaz hissettiğimiz üşüme hissi gösterilebilir.

Aydın klima fiyatları listesinde de evaporatif klimalar arasında pek çok farklı seçeneğe ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlarla yüksek enerji verimliliğine sahip olan sulu soğutucuları tercih etmeniz mümkündür. Bu sayede standart klima teknolojisinden çok daha ileri bir soğutma sistemiyle daha sağlıklı bir havaya sahip olabilirsiniz.

Sulu Soğutucular Ne Kadar Sağlıklı?

Genel anlamda pek çok kez karşınıza çıkan ve her zaman tartışmaya açık bir konu olan klimanın sağlıksız bir hava yarattığı olgusu halen daha tartışılıyor. Standart klimalarda havayı kurutması, sürekli olarak havalandırarak iç havanın tazelenmesine gereksinim duyulması gibi faktörler ise herkes tarafından biliniyor. Oysa sulu soğutucularda böyle bir standarda gerek kalmıyor. Çünkü dış ünite dışarıdan her zaman temiz havayı alarak içeride yer alan ıslak pedlerden geçirerek iç ünite aracılığıyla homojen bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor. Mobil klima modellerinde de geçerli olan bu sistem sayesinde de çok daha kaliteli bir havaya erişilebiliyor.

Yani hiçbir zaman havanın müdahale edilerek temizlenmesine gerek kalmıyor. Bunu evaporatif klimalar kendi çalışma prensibi gereği başarıyor. Sağlıklı bir hava sirkülasyonu yaratması da bundan kaynaklanıyor. Çünkü içeride her zaman aynı havayı devir daim etmek yerine sürekli olarak taze havayı alarak ıslak pedlerden geçirmek suretiyle havanın ısı dengesini düşürüyor. Isısı düşmüş hava ise iç ünite aracılığıyla bize ulaştığından her zaman yenilenmiş, taze ve soğuk bir havayla temas halinde oluyoruz. Salon kliması ile en büyük farkı ise budur.

İçerideki havanın her zaman dışarıdaki havayla değiştirilmesi prensibine dayanan çalışma biçimi evaporatif klimaları her ortamda en sağlıklı klima olarak kullanmamıza vesile oluyor. Bu yüzden hem işletmelerde kurumsal olarak hem de bireysel kullanımlarda öne çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca enerji tasarrufu yönünden de en az yakan klima modelleri evaporatif klimalardır.

Endüstriyel Sulu Soğutucular Hangi Sektörlerde Kullanılır?

En az elektrik harcayan klima modellerinin evaporatif sisteme sahip olmasından kaynaklı olarak kurumsal işletmelerde de bu klimalara rastlıyoruz. Endüstriyel kullanım alanları ise son derece geniş görünüyor. Çünkü sağlıklı bir hava sirkülasyonunun yanı sıra düşük enerji tüketimi bu aşamada ciddi bir avantaja dönüşüyor.

 • Fabrika
 • Mantar üretim tesisi
 • Çiftlik
 • Spor salonu
 • Atölye
 • Dökümhane
 • Sera
 • Cami
 • Düğün salonu
 • Hastane
 • Sanayi mutfağı
 • Pazar yeri
 • Çamaşırhane
 • Organizasyon çadırı

Hangi amaç uğruna olursa olsun büyük metrekareye sahip olan alanlarda iç mekânı en sağlıklı şekilde soğutmanın yolu evaporatif klimalardan geçiyor. Aynı zamanda en ucuz klima fiyatları açısından da avantajlı olması kurumları cezbeden bir detaya dönüşüyor.