Salon Tipi Mobil Hava Soğutucu Fiyatları

Salon Tipi Mobil Hava Soğutucu Fiyatları

Yaşadığınız ortamın iklimlendirmesi için cihaz seçiminde kararsız kaldıysanız bazı temel detayları bilmeniz gerekiyor. Öncelikle herkesin iklimlendirme denildiğinde aklına split klimalar gelebiliyor. Fakat bu durum tek seçenek olarak görülmemelidir. Çünkü gelişen teknoloji, içerisinde bulunduğumuz süreç, daha iyi performans, tüketim ve tabii ki fiyatları ile sulu klimalar çok daha revaçta olmaya başladı. Bunu yalnızca fiyatları noktasında değil genel algı olarak söylemek ise daha doğru olacaktır.

Evaporatif soğutucular en çok daha büyük alanlarda tercih ediliyor ve verdikleri yüksek performansla herkesin merak duygusunu uyandırabiliyor. Ancak günümüz teknolojisiyle beraber sadece büyük alanlar değil daha ufak noktalarda da kullanıma uygun hale gelebiliyor. Bu konferans salonları ve hatta evinizin salonu için bile tercih edebileceğiniz mobil bir soğutucu olarak düşünülebilir.

Zaten ilk etapta en büyük avantajı mobil olması iken enerji tüketimi, fiyatı ve performansıyla sizin için en ideal tercih olmayı başaracaktır. Ayrıca salon klimaları ile kıyaslandığında daha az yer kaplaması, montaj açısından da hiçbir kısıtlamayla karşılaşmayacak olmanız mobil soğutuculara karşı olan ilginizi bir adım daha ileriye götürebilir.

Salon Tipi Mobil Hava Soğutucuların Avantajları

Halen daha inventer klimalar her yerde daha sık kullanıldığı için evaporatif klimalar dikkatinizi çekmemiş olabilir. Bu tarz klimaların çalışma prensibi gereği çok daha sağlıklı bir soğutma sağladığını vurgulayalım. Çünkü genellikle standart bir klima kimyasal gazlarla soğutma işlemini yaparken burada doğal yollarda bir reaksiyon yaratılıyor. Sıcak hava akışının iç üniteye konumlandırılmış olan ıslak pedlere çarpmasıyla birlikte dışarıya buharlaştıktan sonra soğumuş hava aktarılıyor. Burada herhangi bir kimyasal bileşenin kullanılmaması ise daha sağlıklı bir hava akışı yaratıyor.

Aynı şekilde hiçbir şekilde montaj sorununa yol açmıyor. Çünkü herhangi bir kısıtlamaya tabi değil. Tek bir noktada durması, tavan yüksekliğine göre konumlandırılması, dış üniteyle mesafesi, su tahliyesi gibi klasik klima problemlerinin hiçbirisiyle uğraşmadan kullanabiliyorsunuz. Zaten bu yönüyle çok daha fazla kişinin ilgisini çekerken az yakan klima olarak bilinmesi ekstradan bir algı yaratabiliyor.

Mobil Hava Soğutucu Kurulumu

Bilindiği gibi az elektrik tüketimi bilhassa düzenli olarak çalışan iklimlendirme cihazlarında en önemli unsurdur. Hatta satış fiyatından bile önce bakılması gerektiğini defalarca kez vurguladık. Enerji sarfiyatı direkt olarak yüksek tüketimle ilişkilendirilebileceği için kurulum fiyatından çok daha yüksek meblağlarda fatura ödemenize sebebiyet verebilir.

Enerji sınıfı yüksek olması durumunda pek çok kişi gibi konforlu bir kullanıma kavuşabilirsiniz. Sulu soğutucular için kuruluma mani olabilecek bir standart olmaması evinizin ya da işyerinizin her noktasında kullanabilme özgürlüğünü size sunuyor. Aynı zamanda son zamanlarda klimalı ortamların gerek nem dengesi gerekse diğer unsurlardan dolayı riskli tayin edildiği biliniyor. Oysa sağlıklı hava soğutma sistemleri olarak bu mobil ve sulu klimaların kullanılması çok daha iyi sonuçlar verebiliyor.