Inverter Klima Ne Kadar Yakar?

Inverter Klima Ne Kadar Yakar?

Inverter klimalar en çok tercih edilen iklimlendirme ürünleri arasında yer almaktadır. Bilhassa ev gibi küçük hacimli ortamlarda bunu daha sık gözlemlemekteyiz. Ayrıca hem ısıtma hem de soğutma yapan sistemler olması ve yüksek enerji sınıflarına göre üretilmeleri büyük avantajlar sağlar. Standart olarak split klimalar ele alındığında yüksek enerji tasarrufundan söz edilebileceği gibi enerji sınıfına bağlı olarak yüksek enerji sarfiyatından da söz edilebilir.

Bu yüzden klima almadan önce mutlaka nelere dikkat etmeniz gerektiğini analiz etmelisiniz. Burada iç mekânın metrekaresi, klimanın nerede kullanılacağı, nasıl bir amaç için alındığı gibi pek çok standarttan söz edilebilir. Aslında burada salon klimaları daha verimli bir iklimlendirme sağlıyor gibi düşünülebilir. Oysa daha ufak bir alan için salon tipi bir klima almak zorunda değilsiniz. Aynı ortamı inventer teknolojisi sayesinde düşük tüketim, yüksek verimlilikle ısıtmak ya da soğutmak mümkündür.

Inverter Klimaların Avantajları

Genel anlamda iklimlendirme için söz konusu olan belli başlı standartlar vardır. Enerji tasarrufu bunlardan birisi iken aynı zamanda yüksek verimlilik önemsenen faktörler arasındadır. Tıpkı evaporatif soğutucular için ortaya konduğu gibi inventer klimalarda da bu avantaj ön plana çıkar. Çünkü çok düşük bir enerji tüketim seviyesine sahiptir. Isıtma ve soğutma aşamasında %30 dolaylarında bir enerji tasarrufu sağlamanıza fırsat tanır. Bunu ise oda sıcaklığını son derece kararlı bir seviyede dengeli tutabilmesine bağlayabiliriz.

Hiçbir zaman tamamıyla kapanmadığı için sürekli olarak oda sıcaklığına katkıda bulunur. Ayrıca oda sıcaklığının düşmesi durumunda hali hazırda çalışmakta olan klima daha yüksek bir devirde çalışmaya başlayarak ortamı serinletir ya da ihtiyaca göre ısıtır. Yani sulu soğutucular için bahsedebileceğimiz temel özellikleri aslında inventer sisteme sahip klimalarda da gözlemlemek mümkündür. Bekleme moduna aldığınızda dahi enerji tasarrufu sağlamaya devam eder. En büyük özelliği az elektrik tüketimi olarak listelenebilir.

Inverter Klima Fiyatları

Günümüzde büyük alanlar için sulu klimalar nasıl ki bir mecburiyete dönüştüyse daha ufak alanlarda da inventer klimaların tercih edilme sıklığı artış göstermiştir. Ev, işyeri, ofis gibi belli bir alanı aşmayan büyüklükler için ideal sonuçlar doğurabilir. Hatta bu tip iç mekânlarda en önemli kıstas olduğu için az yakan klima arayışınıza son verebileceğini de vurgulayalım. Yüksek verimlilik dahilinde dilediğiniz sıcaklıklara çıkarak ısıtma, dilediğiniz soğutma performansına ulaşarak serinletme işlevini yerine getirir.

Güçlü tertibatı ile inventer klimaların bunu yapma hızı ise son derece yüksektir. Ancak bunun yanı sıra sağlık açısından da iç havayı tazelemesi ve daha konforlu bir yaşam alanı sunmasıyla dikkat çeker. Hali hazırda günümüz teknolojisinin geldiği son noktada sağlıklı hava soğutucu bulmaya çalıştığımız aşikâr. Bunu evinizin odası, ofis ya da tesisin belirli bir kısmı için arıyorsanız doğru seçimi yapmak üzeresiniz.

Technology photo created by master1305 – www.freepik.com