Beach Kliması Ne Kadar Elektrik Tüketir?

Beach Kliması Ne Kadar Elektrik Tüketir?

Beach ve sahillerde klima kullanımının günümüzde daha da yaygınlaştığı görülüyor. Bunaltıcı sıcak havalardan kaçınmak, daha konforlu bir biçimde dinlenmek için buna ihtiyacımız var. Fakat açık havada klimanın ne kadar işlevsel olacağıyla ilgili halen daha soru işaretleri olabiliyor. Öncelikle mobil sulu hava soğutucu modelleri bunun için en kullanışlı klimalar arasında gösteriliyor.

Keza çalışma prensibi olarak su kullanılarak havanın buharlaştırma metoduyla beraber ısı değerinin düşürülmesine dayanıyor. Böylelikle sudan faydalanılarak havanın ısı değeri düşüyor ve çok daha konforlu bir alan yaratılabiliyor. Aynı zamanda mobil sulu klima olması her an ve her yerde kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak enerji tüketimi önemli bir kriter olduğu için buna da ekstradan eğilmek gerekiyor.

Örneğin beachlerde göreceğiniz klimaların farklı boyutları, buna bağlı olarak farklı kapasiteleri ve enerji tüketimleri söz konusu olabilir. Kabel sulu klima için bu değerler farklı olabilirken Springday sulu klima için çok daha verimli olarak gözlemlenebilir. Günümüzde enerji tüketimi o kadar önemli bir faktör oldu ki elektronik ürünlerde inanılmaz bir tasarruf mümkün hale getirildi.

Bunu açık havada kullanabileceğimiz beach kliması modellerinde de rahatlıkla tecrübe edebiliyoruz. Bu sayede daha uygun fiyatlara daha nitelikli bir tatil yaşamak mümkün hale geliyor. Su buharının havanın içerisindeki ısıyı emerek düşürmesi ile beraber yalnızca serin havanın tadını açık havada dahi çıkarabiliyoruz.

Evaporatif Klimalarda Enerji Tüketimi Ne Kadar?

Plaj kliması ne kadar yakar gibi bir soru kalıbının çok popüler olması açık havada klima performansıyla da doğru orantılıdır. Günümüzde öyle gelişmiş teknolojik bileşenler bir arada kullanılıyor ki evaporatif klimalarda enerji tüketimi saat bazında ele alındığında 50 kuruş seviyelerine kadar geriliyor. Bu da tüm gün kullanılması durumunda dahi otomatik programları sayesinde daha stabil bir enerji tüketimine tekabül ediyor.

Günde 10 lira tüketen bir taşınabilir sulu klima gün boyunca klima konforuna erişmenizi, plajda, havuzda veya deniz kenarında her zaman konfor alanı yaratmanızı mümkün kılıyor. Özellikle Springday sulu klima modelleri tüm ihtiyaçlara yönelik farklı kapasitelerle üretilerek sunuluyor. Bu bağlamda kullanılacak alan, hangi hava şartlarında kullanılacağı, ne kadar bir alanın soğutulacağı, kaç kişiye etki edeceği gibi unsurları göz önüne alarak size en uygun olan modeli seçmeniz daha da kolaylaşıyor.

Ticari işletmelerde sık sık gördüğümüz bu panel klimaların hareket ettirilebiliyor olması da en önemli avantajları olarak öne çıkarılabilir. Keza restoran kliması olarak da bilinen bu klimalarda dilediğiniz noktaya götürmek ve burada havanın daha serin olmasını sağlamak son derecek kolay. Bir ticari işletme için maliyetlerin ne kadar önemli olduğunu hesaba kattığımızda ise saatlik 50 kuruş gibi bir tüketim inanılmaz bir kârlılığa dönüşüyor.

Mobil Sulu Klima Alırken Enerji Sarfiyatı Önemli Mi?

Açık havada klima konforu için klima seçiminde kapasite çok dikkatli bir biçimde hesaplanmalıdır. Kullanılacak alan ve ne kadar kişiyi etkileyeceği hesaba katıldığında kaliteli bir soğutma sağlanabilir. Tabii ki cafe kliması olarak kullanılacağı zaman direkt olarak maliyetlerini de hesaba katmak gerekiyor.

Çünkü ticari işletmelerde konforlu bir alan yaratmak, müşterilerin memnuniyetini arttırmak kadar maliyetleri düşürerek kârlılığı yükseltmek de önemli bir unsurdur. Bu hem kurulum maliyeti açısından hem de düzenli olarak ödenmesi gerekecek olan fatura yükü açısından önem teşkil eder. Sırf bu yüzden bahçe kliması için tercihinizi Springday modellerinden yana kullanabilirsiniz. En yüksek enerji verimliliği, çevre dostu oluşu ve mükemmel performansıyla yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarına veda edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.