Ağustos Sıcaklarına Karşı Bahçede Taşınabilir Klima

Ağustos Sıcaklarına Karşı Bahçede Taşınabilir Klima

Özellikle sıcak Ağustos aylarında hepimizin en büyük derdi yüksek hava sıcaklığı oluyor. Yüksek nem ile birleştiğinde dayanılmaz bir hal alan sıcaklıklardan ötürü kendimizi klimanın karşısına hapsedebiliyoruz. Fakat açık havada da gayet kullanılabilir olan klima modellerini keşfetmek için geç değil. Ağustos ayını evde klima karşısında geçirmek yerine bahçenizin konforunda bunu sürdürebilirsiniz. Özellikle taşınabilir sulu klima kullanımı bahçelerde daha konforlu bir yaşam alanı yaratmayı başarıyor.

Direkt olarak açık havada kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiş olmaları, sulu klima çalışma prensibine dayanan yapıları, bir dış üniteye bağlı olup tek bir noktada kalmamaları, düşük enerji tüketimine karşın yüksek performans sağlamaları Springday sulu klima için direkt olarak tercih sebeplerine dönüşüyor. Günümüzde plajlardan havuz kenarlarına, restoranlardan bahçelere pek çok alanda karşımıza çıkan bu mobil klimaların en büyük artısı ise hareket ettirilebiliyor olmalarıdır.

Normal şartlarda bir klimanın belli bir noktaya sabit olarak monte edilmesi ve dolayısıyla dış ünite bağlantısıyla yalnızca orada kullanılması mümkün kılınıyor. Oysa mobil sulu hava soğutucu modellerinde böyle bir zorunluluk yok. Dilediğiniz noktaya götürebilir, herhangi bir dış ünite bağlantısı kaynaklı sabitliğe ihtiyaç duymayabilirsiniz. Kolay montajıyla istediğiniz noktada hemen çalışmaya hazır olacağından şüpheniz olmasın.

Kabel sulu klima modellerini de aynı kategoride değerlendirmek mümkün. Direkt olarak çalışmaya hazır oluşu, kendine ait programlanabilir bir yapısı olması, en düşük enerji tüketimini mümkün kılması ticari işletmelerin de dikkatini çekiyor. Yani bireysel olarak bahçe kliması olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda işletmenizin açık alanlarında da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yaz Aylarında Taşınabilir Sulu Klima Serinletir Mi?

Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklarından korunmanın en verimli yolu tabii ki klimadır. Fakat doğal bir serinliğe en uygun fiyatlarla erişebilmek için tabii ki iyi bir seçim yapmak önem arz ediyor. Mobil sulu klima tercih ederken de serinleteceğiniz alanın büyüklüğünü ve bu alanda kaç kişinin klimadan faydalanacağını göz önünde bulundurmalısınız. Yine kapasite hesabında hava sıcaklıkları ve bölgesel iklim koşulları önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır.

Performans son derece önemli bir ölçüt olmasına karşın bunun ekonomik boyutunu da hesaba katmak gerekiyor. En az yakan klimalar arasında yer alması evaporatif klimaları burada da bir adım öne çıkarabiliyor. Yani yalnızca güçlü bir performans değil aynı zamanda en düşük maliyetler mümkün hale geliyor.

Beach kliması olarak son derece kullanışlı bir model olması taşınabilir sulu klimaları hemen her noktada görmemizi sağlıyor. Yüksek performansın yanı sıra aynı şekilde en düşük maliyetlerin oluşu da büyük bir avantaj olarak görülebiliyor. Dolayısıyla restoran kliması olarak ticari işletmeler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. 

Mobil Sulu Klimalar Nasıl Hareket Ettiriliyor?

Springday sulu klima modellerinin kullanım alanı oldukça geniş olduğundan her noktada karşımıza çıkabiliyor. Örneğin cafe kliması olarak işletmeler hem içeride hem de dışarıda mobil klimaları tercih edebiliyor. Bunun en net sebepleri arasında tabii ki hareket ettirebilme özgürlüğü var. Farklı noktalarda kullanma alanı sunması misafirlerin konumuna bağlı olarak her zaman aktif etme şansı veriyor.

Plaj kliması olarak da tercih edilmesi bu hareket kabiliyetinden kaynaklanıyor. Çünkü dış ünite bağlantısını dilediğiniz noktada kolayca yapabiliyor ve hemen çalıştırabiliyorsunuz. Standart klimalarla arasındaki en temel fark zaten budur. Ayrıca klasik olarak klimaların yerini değiştirmek ciddi bir montaj aşaması gerektirebilir. Oysa mobil sulu klima modelleri direkt olarak yerini değiştirebileceğiniz, hemen aktif edip çalıştırabileceğiniz bir yapıda üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.