Açık Havada Springday Sulu Klimalar ile 50 Kuruşa Doğal Serinlik

Açık Havada Springday Sulu Klimalar ile 50 Kuruşa Doğal Serinlik

Açık havada klima ferahlığıyla tanışmak için son derece uygun zamanlarda yaşıyoruz. Yazın bunaltıcı sıcaklarında nerede olduğunuzun hiçbir önemi yok. Kapalı ortamlarda yaşadığınız klima ferahlığını çok rahat bir biçimde açık alanlarda da yaşayabilirsiniz. İster bir restoranın bahçesinde, ister deniz kenarında ya da havuz başında Springday sulu klima ile bunu sağlayabilirsiniz.

Artık mobil sulu hava soğutucu sayesinde her yerde ve dilediğimiz zaman doğal serinliğe erişebiliyoruz. Bu kadar yoğun bir biçimde sıcak hava dalgasına maruz kaldığımız yaz döneminde en uygun fiyatlarla bunun sağlanabiliyor olması ise mucize gibi. Çünkü enerji verimliliği klima seçiminde en önemli kritere dönüşmüş durumda. Bunu bilen markalar ise daha az elektrik yakan, daha yüksek performansla çalışan ve en doğal serinliği en verimli şekilde sunan modeller üzerinde geliştirmelerini sürdürüyor.

Artık öyle bir boyuta ulaştık ki günlük enerji tüketiminin 50 kuruş ile 1 TL arasında değiştiği durumlar standart olmaya başladı. Tabii ki mobil sulu klima tercih ederken böylesine avantajlı bir enerji tüketimine rastlayabilmek için bilinçli bir tercih yapmak önemli. Farklı kapasitelerde üretilen klima modelleri markalara göre de değişkenlik gösterebiliyor. Bu aşamada Kabel sulu klima modellerine de rastlamanız mümkün.

Tabii ki tercihlerinizde yaşadığınız bölgenin sıcaklığı, kapasiteyi belirlemek adına kullanacağınız alanın büyüklüğü, kaç kişinin faydalanacağı gibi unsurları göz önüne almak zorundasınız. Özellikle bu standartlara göre seçim yapmanız durumunda açık havada bile plaj kliması olarak evaporatif klimalarla en verimli serinliğe kavuşabilirsiniz.

Sulu Klimalar Açık Havada Ne Kadar Elektrik Harcıyor?

Beach kliması olarak deniz kenarında keyifli vaktimizi daha da konforlu hale getiren bu modellerde elektrik tüketimi en merak edilen noktadır. Çünkü enerji sarfiyatı yüksek olan klimalarda ciddi bir fatura yüküyle karşılaşılabiliyor. Fakat günümüzde enerji verimliliği hususunda çok önemli adımlar atılıyor. Hali hazırda zaten hazır programlar ile hava koşuluna bağlı olarak otomatik bir biçimde çalışmaya başlayan, bekleme moduna geçen ve ihtiyaç olduğunda tekrar çalışan klima modelleri mevcut.

Bu enerjiyi daha verimli kullanmak adına inanılmaz bir etki yaratıyor. Ayrıca serin hava etkisi evaporatif klimalarda suyun buharlaşmasıyla havanın ısı değerinin düşürülmesi üzerine kurgulanmış bir çalışma prensibiyle mümkün oluyor. Yani en verimli çalışma şekli en az elektrik yakan sistemle bir araya getirilmiş oluyor. Direkt olarak bahçe kliması olarak en çok tercih edilen modeller olması bundan kaynaklanıyor.

Ne kadar elektrik yakar noktasına dönecek olursak kullanım yoğunluğuna bağlı olarak günde 0,50 TL ile başlayan ve 1 TL dolaylarına kadar çıkan bir performanstan söz etmek mümkün. Bu da günlük 50 kuruşa klima konforu anlamına geliyor. Taşınabilir sulu klima modelleri en çok bu yüzden tercih ediliyor.

Evaporatif Klimalarda Su Tüketimi Ne Kadar?

Enerji tüketimi düzenli bir gider anlamına geldiği için özellikle evaporatif klimalarda bu durum çok önemseniyor. Sulu klimalarda daha düşük bir enerji sarfiyatının olması fatura açısından büyük avantajlar sağlıyor. Restoran kliması olarak ticari işletmelerde de çok fazla tercih edilmesi bundan kaynaklanıyor diyebiliriz.

Çünkü cafe kliması olarak da kullanıldığında mobilite sayesinde birden fazla noktada hemen kullanılmaya başlanabiliyor. Böylece tek bir noktaya yatırım yapmak yerine mobil klimalarla dilediğiniz noktada kullanım özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Düşük enerji avantajının dışında Springday sulu klima modelleri saatlik su tüketimi noktasında da 15-20 litre civarında bir seviyede yer alıyor. Hem su hem de elektrik açısından son derece bütçe dostu olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.