Plajda Sulu Klima ile Ekonomik ve Doğal Serinlik

Plajda Sulu Klima ile Ekonomik ve Doğal Serinlik

Plaj kliması ile çok daha rahat bir tatil geçirmek istiyorsanız bunun artık mümkün olduğunu söylemeliyiz. Klima teknolojilerinde standart olarak havanın soğutulması dışında aynı zamanda suyu buharlaştırmak ve bu sayede havanın ısı değerini düşürmek üzerine de geliştirilmiş teknolojiler var. Bunlar Evaporatif klimalar olarak son yıllarda çok daha konforlu bir serinliği çok daha ekonomik şartlarda elde etmemizi sağlıyor.

Özellikle mobil sulu hava soğutucu kullanımının plajlarda ve deniz kenarlarında çok daha yaygınlaşması popülerleşmesinin önündeki en büyük etkendir. Keza açık havada bu kadar yüksek bir performans görmek herkesi etkileyebiliyor. Genellikle kapalı alanlarda soğutma yapmak çok daha kolay olduğu için açık havada soğutucu kullanma fikri oldukça garip görünebiliyor.

En önemli kriterlerin başında ise sulu klima mantığı yatıyor. Çünkü plajlarda bu sistemden kullanılması aynı zamanda mobil bir klima sistemi olmasından dolayı da avantaj yaratıyor. Mobil sulu klima kullanarak dilediğiniz noktada doğal bir serinlik yaratabiliyorsunuz. Buna ek olarak en düşük maliyetler söz konusu olduğundan ve enerji verimliliği sayesinde her zaman kâr edildiğinden ticari işletmelerin de bir numarasına dönüşüyor.

Bugünlerde cafe kliması olarak adlandırılan taşınabilir evaporatif klimaları farklı kapasitelere göre gruplandırmak da yine mümkün. Kapasitelerini belirlerken kullanılacağı alandan kişi sayısına, hava koşullarından enerji tüketimine kadar her aşamayı göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu sayede en konforlu serinliği en düşük fiyatlarla yakalayabiliyoruz.

Plajda Klima İle Serinlemek Mümkün Mü?

Beach kliması denildiğinde insanların aklına ilk olarak Springday sulu klima geliyor. Bunun ana sebeplerinden birisi ise çok başarılı bir serinliği açık havada ve beach gibi bir ortamda dahi sunabiliyor olmasıdır. Serinlik son derece doğal bir yapıyla sağlanıyor ve bu yönden bakıldığında rahatsız edici bir iklimlendirme görülmüyor. Aynı zamanda açık havada serinlemenin bu kadar kolay olduğunu kanıtlar nitelikte olan modelleri gördükçe ve bunları mobil sulu klima olarak değerlendirdikçe daha da kullanışlı olduğunu fark edebiliyoruz.

Kabel sulu klima modellerinde de kapasite bazlı farklı modeller görüntülemek mümkün. Beach gibi açık alanlarda etkili bir serinlik yaratabilmek için önemli ayrıntıları atlamadan profesyonel bir destek ile seçim yapmak gerekiyor. Sıcak havanın içerisinde yer alan ısı partiküllerinin havadan ayrıştırılması için suyun buharlaştırılması mantığı uygulanıyor. Sürekli olarak ıslak olan pedlerin içerisinden geçen sıcak hava akışı sıcaklığını burada bırakıyor ve serin hava olarak dışarıya ulaşıyor.

Böylece beach kliması olarak kullanabileceğiniz, tamamıyla doğal bir serinlik yaratan, son derece ekonomik bir faturayla karşılaşmanız mümkün olan klimanızla tanışmış oluyorsunuz. Yalnızca ticari işletmelerde değil aynı zamanda bireysel kullanımlarda da oldukça yaygınlaştığını görebiliyoruz. Örneğin bahçe kliması olarak da adlandırılması bundan kaynaklanıyor. Evinizin bahçesinde sıcak yaz günlerini daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Plajlarda Taşınabilir Sulu Klimaların Avantajları

Taşınabilir sulu klima kullanımının avantajları tabii ki mobil olmasıyla direkt olarak özdeşleştirilebilir. İstediğiniz an farklı bir noktaya götürebiliyor olmak kullanım özgürlüğü sunuyor. Buna ek olarak klasik klimalara göre evaporatif klimaların çok daha etkili bir serinlik yarattığından söz etmek gerek. Restoran kliması olarak kullanıldığında da bu yüzden müthiş bir performans sağlayabiliyor.

Günümüzde Springday sulu klima kullanılan plajlarda, deniz kenarlarında, havuz kenarlarında, ev bahçelerinde, restoran ve cafe gibi işletmelerde mükemmel bir serin hava akışı sağlanabiliyor. Yoğunluğa bağlı olarak farklı noktalarda da kullanmaya olanak tanıyan mobilite ile beraber en ekonomik ve en verimli serinliği aynı anda tadabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.