Taşınabilir Sulu Klima Fiyatları

Taşınabilir Sulu Klima Fiyatları

Sulu klima kullanımının en önemli avantajlarından birisi çok daha etkili bir soğutma sağlamasıdır. Bunu ayrıca daha efektif bir soğutmayla beraber daha kullanışlı bir alan skalasına yaymak mümkündür. Bunu sağlayan ürün portföyü ise taşınabilir klima olarak karşımıza çıkar. Evaporatif klimaları da mobil olarak kullanabiliyor olmak hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda dilediğiniz zaman kullanma özgürlüğü tanır.

Bilindiği üzere evaporatif klimalar su sistemiyle entegre şekilde çalışır ve bu sayede çok etkili bir soğutma sağlar. Suyun havanın sıcaklığını düşüren etkisinden faydalanan bu sistemde bir ped bulunur. Bu pedler altında yer alan su pompası vasıtasıyla ıslak tutularak her zaman için nemli kalırlar. Fan yardımıyla dışarıdan alınan temiz hava pedlerden geçerken buharlaşmaya uğrar ve tüm ısısını kaybeder. Geriye ise yalnızca iç ünite olarak gördüğünüz klimadan size doğru gelen serin hava kalır. Mobil klima olarak kullanılabiliyor olması ise büyük bir avantaj yaratmaktadır.

Özellikle en az yakan klima modellerinden birisi olması dışında ek olarak taşınabilir formda olması daha özgür bir kullanım alanını beraberinde getirmektedir. Zaten artık sabit bir şekilde monte edilen ve yalnızca tek bir alanı soğutan klimaların tercih edilme sıklığı çok daha düşüktür. Bunun yerine evde, işyerinde, bahçede ya da dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz portatif klimalar favoriler arasında yer almaya başlamıştır.

Taşınabilir Sulu Klima Nasıl Bağlanır?

En az elektrik harcayan klima olarak evaporatif klimaları göstermek çok daha doğru olacaktır. Buna neden olan faktör ise su ile beraber çok daha etkili bir soğutmanın daha az elektrik harcayarak mümkün olmasıdır. Bunun için yalnızca ekstradan bir su pompası göze çarpmaktadır. Ancak elektrik tüketimi için en verimli sınıf A ve üzeri olan nitelikleriyle fatura hususunda büyük kârlar sağlayabilmektedir.

Ayrıca düzenli olarak havayı tazeleyen sistemi dış ünitede yer alan fanlar vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bağlantısı ise son derece basittir. Dilediğiniz zaman hareket ettirebilir, farklı bir noktada çalıştırabilir ve uzaktan kumandasıyla kontrol edebilirsiniz. Bu sayede her an ve her yerde soğutma işlemini başarılı şekilde sağlayacağından emin olabilirsiniz. Tabii ki filtre temizliği pedlerin değişimiyle de düzenli şekilde yapılmalıdır. Bu aşamada da profesyonel desteği Aydın klima servisi ile almak mümkündür.

Farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilen portatif klimalar aynı zamanda fiyat yelpazesi olarak da son derece uygundur. Örneğin günümüzde en ucuz klima fiyatlarını incelediğimizde karşımıza evaporatif klimaların çıkması bundan kaynaklıdır. Yüksek enerji verimliliğine sahip olan klimalar arasında en doğru seçim bundan yana olacaktır. Tabii ki daha düşük enerji verimliliğine sahip klimalar daha uygun kurulum maliyetlerine sahip olabilirler. Fakat enerji tüketimi ve fatura dahil edildiğinde kârlı olan bu seçenek olacaktır.

Taşınabilir Sulu Klima Boyutları

Bahçe kliması olarak da kullanılabilen taşınabilir sulu klimaların en önemli özelliği ise taşınmaya müsait tasarımlarıdır. Kolayca taşınabilecek ağırlıkta olan bu klimalar aynı zamanda estetik açıdan da çok şık tasarımlara sahiptir. Saatte 2.500 metreküp taze havayı serinleterek size iletiyor olması en etkili soğutma sistemleri arasında olmasının bir sebebidir.

Su pompası tarafından sürekli olarak pedlere aktarılan depoda 25 litrelik bir hazne bulunur. Bazı modellerde bu hazne tabii ki daha büyük veya daha küçük olabilmektedir. Yaklaşık olarak 25 metrekarelik bir alanı çok iyi bir biçimde serinletme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle standart olarak kullanılan salon kliması ile kıyaslandığında çok daha etkili bir klima tercihi olarak yorumlanabilir.