Seyyar Klima Fiyatları

Seyyar Klima Fiyatları

Seyyar klimalar artık çok daha popüler olmasıyla beraber hemen her noktada kullanılmaya başlandı. Özellikle bir okulda, bir AVM ya da bir konser salonunda bu tip taşınabilir iklimlendirme ürünlerine rastlamak herkesin dikkatini çeker oldu. Ki zaman içerisinde de ev ve işyerlerine kadar ulaşmasında en önemli etkenlerden birisi buydu. Mobil klima tercih etmenin pek çok farklı sebebi olabileceği gibi hareket edebilir olması bunlar arasında en kritik faktördür.

Normal şartlarda klimalar bir dış üniteden ve bir iç üniteden oluşmaktadır. Dolayısıyla sabitlenmiş bir dış ünite ile iç ünite arasındaki bağlantı sebebiyle iç ünitenin hareket ettirilmesi de mümkün olmamaktadır. Oysa bunu bir adım öteye taşıyan teknoloji taşınabilir klima sistemleri oldu. Böylelikle sabit kalması gerekmeyen, dilediğiniz yere götürebildiğiniz ve kolayca kurarak dış ünite bağlantısını gerçekleştirip iklimlendirme yapabildiğiniz klimalar satın almanızın önünde bir engel kalmadı.

Aydın klima fiyatları arasında standart olarak tercih edebileceğiniz pek çok model olduğu gibi portatif klimalara da rastlayabilirsiniz. Tabii ki burada klima türü başlı başına önemli bir unsurdur. Kullanacağınız alan, alanın büyüklüğü, kişi sayısı, bölgenin iklim normları, klimanın kapasitesi gibi pek çok parametre göz önüne alınmalıdır. Buna bağlı olarak yapılacak olan seçim en uygun fiyatlarla en düşük enerji tüketimini mümkün kılacak, aynı zamanda daha da verimli bir soğutma sağlayacaktır.

Mobil Klima Neden Tercih Edilmelidir?

Günümüzde klima seçerken en dikkat ettiğimiz unsur doğal olarak elektrik tüketimi oluyor. Hatta genel olarak en az yakan klima modelleri herkes tarafından aranan ilk kriter olmayı başarıyor. Daha az enerji tüketimi olması doğal olarak elektrik faturasının düşmesine sebep oluyor. Ki bir klima kullanımı faturayı belirleyen ana kalem olabileceği gibi çok daha verimli bir soğutmayı çok daha düşük fiyatlarla yapmanızı sağlayabilir.

Elbette ki burada da doğru klima türü, doğru klima kapasitesi ve iyi bir hesaplama şart oluyor. BTU hesaplaması yaparken bölgesel katsayıyı, kişi sayısını ve soğutulacak metrekareyi belirlemek tabii ki önemlidir. Ancak mobil olarak kullanılabilen portatif klimalarda bu durum tabii ki değişken olabiliyor. Zira tek bir noktada kullanılmadığından dolayı bu parametreler anlık olarak değişebiliyor. Yine de en az elektrik harcayan klima modelleri tercih edilmesi her zaman için daha verimli bir iklimlendirme anlamına geliyor.

Fakat sabit klimalarda da yüksek enerji verimliliğine erişmek oldukça kolaydır. Dolayısıyla portatif klima tercihinin en önemli kriteri hareket kabiliyetidir. Tek bir noktada kullanım yerine daha geniş bir kullanım alanı sağlaması, dilediğiniz zaman farklı bir lokasyona aktarmanın mümkün olması ve tabii ki aynı klima verimliliğini her zaman almayı mümkün kılmasıdır. Burada da bahçe kliması olarak dahi kullanmanın mümkün olduğu gerçeğine değinmek gerekiyor.

Portatif Klima Enerji Tüketimi

Herkesin ortak görüşü olarak nitelendirilebilecek olan enerji tasarrufu direkt olarak klima almanın en birincil koşulları arasında sayılabilir. Buna bağlı olarak ilk etapta en ucuz klima arayışı içerisine girmektense doğru olan klima modellerine yönelmek çok daha uygun olacaktır. Daha düşük bir fiyat ödemek uzun vadede yüksek elektrik faturalarıyla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Seçim yaparken B sınıfı bir portatif klima almaktansa A++ bir klima modeline yönelmek daha kârlı olacaktır. Yine klimanızın kullanım alanlarını ortalama olarak tahmin edeceğinizden yeterli güce sahip bir klima almanız tasarruf sağlayacak bir diğer etkendir. Ek olarak ise bakım ve temizliğiyle ilgili Aydın klima servisi gibi her an her yerde hizmet veren bir destek tercihlerinizi belirleyebilir.