En Az Yakan Klima Fiyatları

En Az Yakan Klima Fiyatları

Klima satın almadan önce düşük elektrik tüketimi en birincil tercih sebeplerinden birisi olarak görülür. Buna bağlı olara en az yakan klima fiyatları pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Özellikle klimaların verimliliği noktasında tüketici tarafında yaygın olarak benimsenen inanış enerji tüketimine bağlıdır. Buna göre daha yüksek fiyatlı bir klima alıp düzenli olarak kullanımından doğan enerji tasarrufuyla kâr etmek ile daha uygun fiyatlı bir klima alıp yüksek enerji tüketimiyle karşılaşmak arasında seçim yapıldığı düşünülür.

Bu nispeten doğru bir önerme olmakla beraber en az elektrik harcayan klima modellerinin enerji sınıfının yüksek olmasından kaynaklı olarak daha yüksek fiyatlarla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Burada teknik anlamda en önemli kriter tüketiciye sunulan enerji sınıflandırmasıdır. Bazı klimaların üzerinde buna ilişkin B harfi varken bazılarında A+ hatta A+++ simgesini görebilirsiniz. Bu sıralama C ile başlayarak A+++ seviyesine kadar devam eden ve daha verimli olduğunu gösteren bir sınıflandırma yaratmaktadır.

Tabii ki klima endüstrisi bununla ilgili olarak EER, SEER, COP gibi pek çok unsur göz önünde tutularak enerji sarfiyatı ve soğutma ya da ısıtma bileşenlerini bizlere sunuyor. Satın almadan önce son tüketicinin dikkatini çeken en bilindik faktör ise bu enerji sınıflandırması oluyor. C en yüksek elektrik tüketimini ifade ederken, A+++ en düşük enerji tüketimiyle maksimum verimliliği sembolize ediyor. Tabii ki burada enerji tasarrufunu belirleyen faktörler arasında klimanın gücünden kullanılacağı alanın büyüklüğüne kadar pek çok faktör var. Örneğin salon kliması için kullanım alanı çok daha geniş olabilirken taşınabilir klima modelleri çok daha küçük alanlar için yeri değiştirilebilir bir kullanım hacmi yaratıyor.

Az Elektrik Harcayan Klima Modelleri

Aydın klima fiyatları ile ilgili yapacağınız tüm araştırmalarda en uygun fiyatlarla karşı karşıya kalmanız mümkün. Tabii ki burada öncelik uygun fiyatlar değil aynı zamanda yüksek verimlilik olmalıdır. Bir klimanın verimli bir biçimde iklimlendirme yapabilmesini sağlayacak faktörler arasında yalnızca BTU gücü, enerji verimliliği sınıfı gibi kıstaslar yer almıyor. Aynı zamanda kullanılan alanın büyüklüğünden bölgenin mevsim normlarına, klimanın bakımından yeterliliğine kadar çok sayıda detayı göz önüne alabiliriz.

Sadece düzenli bir biçimde klima filtrelerini değiştirmek ve bakımını yaptırmak bile daha verimli bir soğutmayla karşı karşıya olmanızı sağlayabilir. Bu nedenle Aydın klima servisi her lokasyonda ihtiyaçlarınızı karşılamak için size hizmet vermektedir. Düzenli bir biçimde klima temizliği ve bakımı yapıldığından dolayı daha az enerjiyle daha konforlu bir soğutma sağlanması kaçınılmaz olur.

En Verimli Klimaların Ortak Özellikleri

Özellikle günümüzde sulu klima modelleri son derece işlevsel ve avantajlı bir iklimlendirme modeline dönüştü. Bilhassa daha büyük alanlarda ve tesislerde de kullanılabilir olması ve yüksek performansla beraber yüksek verimlilik yaratması tercih sebeplerinden birisine dönüştü. Tabii ki kullanıcılar bu aşamada verimli bir klima almaktan ziyade en uygun olanını tercih etmeye daha meyilli olabiliyor.

En ucuz klima modelleri ile çok daha büyük bir kâr sağlanacağı düşünülse de öncelikle doğru klimayı tercih etmek gerektiğine vurgu yapmalıyız. Kullanacağınız alanın kaç metrekare olduğu, burada kaç kişinin olacağı, klimanın ne sıklıkla çalışacağı gibi faktörler fiyattan çok daha önemlidir. Çünkü daha küçük bir alana yüksek BTU daha büyük bir klima takılması daha yüksek bir enerji sarfiyatına neden olabilir. Aynı şekilde daha büyük bir alan için yetersiz kalacak düşük BTU bir klima tercih edilmesi de hem klimanın daha fazla enerji tüketmesine hem de konforlu bir soğutma yaratamamasına sebep olacaktır.