Pansiyon İçin Klima Fiyatları

Pansiyon İçin Klima Fiyatları

Pansiyon ve otel gibi konaklama odaklı tesislerde klima daha doğrusu iklimlendirme en önemli kriterlerin başında gelmektedir. Çünkü konular temel anlamda rahat olmak için otelleri tercih ederler. Bu kış ayında üşümemek, yaz ayında ise terlememek gibi durumları da elbette ki kapsar. Buna bağlı olarak onaylı kuruluşların odalarında klima bulundurması, daha doğrusu iklimlendirme sağlaması zorunlu kılınmıştır. Tabii ki her tesis maliyetleri de göz önünde bulundurarak en yüksek verimi almayı amaçlamaktadır. İşte bu noktada en az elektrik harcayan klima modelleri pansiyonlar için önemli bir unsura dönüşmektedir.

Ticari işletmelerde kâr odaklı bir hizmet söz konusu olduğundan hem kuruluş maliyeti hem de düzenli giderler göz önüne alınmak zorundadır. Aynı zamanda oda sayısı ve bu oda kapasitesinin tamamı için aynı standartta soğutma ve ısıtma sağlanabilmesi önem arz eder. Ek olarak ise ev konforunda bir konaklama sağlamayı amaçlayan otellerde çok daha yüksek standartlara sahip klimalara rastlanabilir. Yani en az yakan klima modelleri bir seçenek iken aynı zamanda misafir konforu da görmezden gelinemez.

Otel Klimalarının Avantajları

Otel klimaları teknik olarak her odada bulunan bir iç ünite ve aynı zamanda oda yakınında sabitlenmiş bir dış üniteye sahiptir. Bu otelin mimari yapısına ve kuruluş maliyetine göre farklı şekillerde de gözlemlenebilir. Örneğin tek dış üniteye bağlı birden fazla iç ünite farklı odalarda konumlandırılmış olabilir. Yine daha büyük hacimli odalar için iki iç ünite tercih edilmiş olabilir. Burada en ucuz klima modellerinden ziyade en kullanışlı ve amaca yönelik olan modeller tercih edilir. 

Şöyle ki otel klimalarında en önemli kriterlerden birisi sessiz çalışmasıdır. Çünkü konaklayan misafirlerin tamamı bu sesten dolayı rahatsız olabilir, uyuyamayabilir veya uyumasa dahi bu sesi duymak istemeyebilir. Bu hem iç ünite hem de dış ünite için geçer sebepler arasındadır. Yani sessiz çalışma özelliğine sahip bir klima tercih edilmesi elzemdir. Aynı şekilde hangi lokasyonda olursa olsun inverter klimalar tercih edilir ve bu bağlamda hem ısıtma hem de soğutma sağlanır.

Aydın klima fiyatları özellikle çok sayıda otel ve pansiyona ev sahipliği yapan turistik bir bölgede yer almasından dolayı otellere özel fırsatlar sunmaktadır. Otel kapasitesine, sunulacak olan hizmetin standardına ve talep edilen özelliklere göre en uygun seçimi yapmak mümkündür. Aynı şekilde çok sayıda oda bulunan otellerde bakım ve temizlik ayrı bir maliyet kalemi olarak görülebilir. Bunun için de Aydın klima servisi hem kurulum maliyetini hem de bakımları yüksek bir yüzdeyle avantajlı kılabilir.

Otel Klimaları Hangi Koşullarda Çalışır?

Otel klimaları çok verimli bir çalışma kapasitesine sahip olup aynı zamanda yüksek enerji verimliliğiyle üretilir. Pansiyonlar bu modelleri çok daha fazla tercih eder. Çünkü uzun vadede yüksek enerji tüketimi oda sayısıyla doğru orantılı olarak ciddi bir maliyet yükü doğurabilir. Bundan kaçınmak için en yüksek enerji verimliliği baz alınır ve sessiz çalışan modeller tercih edilir. Bazı otellerde buna bağlı olarak mobil klima tercih edildiği gözlemlenebilir.

Açık Havada Az Yakan Klima Fiyatları

Standart olarak bir dış ünitenin odaya yakın bir dış konumda yer almasından ötürü çalışma koşulları önemlidir. Çünkü ülkemizde her mevsim yaşandığı gibi farklı iklim türleri de gözlemlenebilmektedir. Buna bağlı olarak en az yakan klima modelleri aynı zamanda -29 dereceye kadar çalışabildiği gibi +46 dereceye kadar da aktif bir biçimde verimliliğini kaybetmez. Hem yaz hem de kış dönemi için pansiyonların konuklarına iyi hizmet vermesini mümkün kılar.