Mobil Klima Fiyatları

Mobil Klima Fiyatları

Mobil klimaların en önemli özelliği taşınabilir yani portatif olmalarıdır. Bu nedenle çoğu zaman bu isimlerle de anılırlar. Pratik oluşları ve her ortamda sorunsuz çalışabilmeleri küçük ya da büyük alanlar fark etmeksizin kullanılabilmelerine olanak tanırlar. Klasik olarak split klimalar ile kıyaslandığında da en büyük avantajı budur. Klimaların montajı sabit bir noktaya yapılır ve iç ünitenin açısına bağlı olarak bulunduğu ortamı serinletir ya da ısıtır.

Oysa mobil klimalarda böyle bir durum söz konusu değildir. Salon klimaları ile belirli bir alanda kullanım zorunluluğu mevcutken taşınabilir olmalarından dolayı her yere götürme potansiyeli vardır. Evin her noktasında kullanılabilen, iş yerlerinde tercih edilen, ihtiyaç duyulan tüm kapalı alanların iklimlendirilmesinde tercih sebebi olan bir alternatife dönüşür. Bu özgürlüğü sunabiliyor olmasından dolayı inventer klimalar ile yarışır bir tercih standardına ulaşmıştır.

Mobil Klima Modelleri

Mobil klimaların teorik olarak dış ünite ihtiyacı olsa da bunu normal klimalara göre kıyasladığımızda çok daha avantajlı bir modülle karşılaşıyoruz. Tıpkı klimanın kendi ünitesi gibi dış ünitesinde de son derece pratik bir biçimde sökülüp takılabilen, taşınabilme potansiyeline sahip küçük bir ekipman mevcut. Ayrıca bacalı ve bacasız olarak farklı gruplara ayrıldığı için sulu klimalar kadar iyi bir iklimlendirme performansı sağlayabilir.

Bildiğiniz gibi sulu soğutucular iç ortamdaki havayı yenileyebilme özelliğine sahiptir. Mobil klimalarda da iç mekânın tüm havasını en verimli şekilde dağıtan, yüksek performansla soğutma sağlayan bir iç yapıdan söz edebiliriz. Aynı zamanda bu tarz klimalarda da enerji tasarrufu en önemli noktaların başında gelir. Yani bir bakıma az elektrik tüketimi önemli özellikleri arasında sayılabilir. Bu sayede de daha az enerji sarfiyatı olacağından mobil klimayla verimli bir iklimlendirme yapabilirsiniz. Üstelik ihtiyaç duyduğunuz her mekana götürerek bunu sağlayabilmeniz ekstra bir tercih sebebine dönüşebilir.

Mobil Klimaların Avantajları

İklimlendirme ürünlerinde az yakan klima arayışı herkesin ortak noktaları arasında yer alıyor. Düşük enerji tüketimi sayesinde daha az fatura ödemek mümkün hale gelirken aynı zamanda yüksek verim alınabilmesi amaçlanır. Buna ek olarak mobil klimaların portatif oluşundan ötürü tüm ihtiyaç duyulan noktalarda kullanılması pek çok kişi için aranan özelliğe dönüşmüştür. Her zaman aynı noktada yaşamadığımız ya da çalışmadığımız için büyük bir kolaylık sağlar.

Üstelik sağlıklı hava soğutucu tercihi hepimizin öncelikleri arasındadır. Çünkü klima kullanılan ortamda ciddi bir nem dengesizliği oluşabilir. Aynı zamanda eşit düzeyde dağılmayan havadan dolayı sağlık sorunları meydana gelebilir. Bu nedenle klimaların iç ortam havasını dengelemesi, düzenli aralıklarla tazelemesi gerekir. Tıpkı evaporatif soğutucular için uygulanan çalışma prensibi gibi portatif klimalarda da en sağlıklı ve verimli iklimlendirme amaçlanmıştır. Ayrıca ev, işyeri, tesis, fabrika, ofis, mağaza, alışveriş merkezi ve kapalı alanların neredeyse tümünde rahatlıkla kullanılabildiğinin altını çizmeliyiz.