Sulu Klima Fiyatları

Sulu Klima Fiyatları

Sulu klima fiyatlarının uygun olması ve aynı zamanda daha sağlıklı bir hava sirkülasyonu yaratması bu kadar çok tercih edilmesindeki ana faktörlerden birisidir. Çoğunlukla endüstriyel klimalarda da en çok tercih edilen klima sistemi olması aslında kârlı ve sağlıklı olduğunun kanıtı niteliğindedir. Ayrıca bireysel kullanım açısından da büyük farklılıklar yaratmaktadır. En basitinden standart bir klima ile kıyaslandığında enerji tüketiminden içerideki havayı yenilemesine, düşük faturadan daha kullanışlı olmasına kadar pek çok detaydan söz edilebilir.

Artık klima satın almadan önce kurulum maliyetinden ziyade ne kadar az enerji tüketeceğine herkes dikkat ediyor. Buna bağlı olarak en az elektrik harcayan klima modelleri ciddi oranda talep görüyor. Enerji sınıfı A ve üzeri olan klimalarda çok daha geniş bir satış dinamiği oluşmuş durumda. Evaporatif klimalar için de bu durum geçerliliğini koruyor. İlk kurulum maliyeti daha yüksek olsa bile çok daha büyük bir kâr faturalandırma noktasında sağlanabiliyor.

Çünkü hem bireysel hem de kurumsal kullanımlarda en önemli kriterlerin başında enerji verimliliği geliyor. Günümüz şartlarında da bunu bilen ve buna göre hareket eden her kullanıcı enerji sınıfını gözeterek klima seçimi yapıyor. Bu sayede daha az fatura ödeyerek daha verimli bir soğutma sistemine sahip olabiliyor. Evaporatif klimaların bu manada çok daha kârlı ve kullanışlı olduğu gerçeğini de es geçmemek gerekiyor. En ucuz klima bulunup satın alınsa dahi enerji tüketimi uzun vadede kârlılığı belirleyen faktör olabiliyor.

Sulu Klima Nasıl Çalışır?

En az yakan klima tiplerinden birisi olan evaporatif soğutucular teknik olarak son derece gelişmiş bir yapıya sahiptir. Su her zaman için havanın ısı dengesini aşağı doğru bir ivmeyle çeker. Çok sıcak bir havada denize girmeden önce sıcaktan bunalmış hissedersiniz. Üşüme belirtisi dahi görünmez. Oysa denize girdikten hemen sonra çıkar çıkmaz ani bir üşüme belirtisiyle karşı karşıya kalırsınız. Çünkü üzerinizdeki su molekülleri size temas eden havanın ısısını düşürür ve siz üşüdüğünüzü hissedersiniz.

Sulu klima çalışma prensibi tam olarak buna dayanmaktadır. Bir su pompası aracılığıyla düzenli olarak içeride bulunan pedlere nem takviyesi yapılır. Yani pedler her zaman ıslak kalır. Bu ıslak kalan pedler ise dış üniteden alınan ve içeriye verilecek olan taze havanın geçeceği şekilde tasarlanmıştır. Hava ıslak pedlerin içerisinden geçerken tüm ısı değerini kaybeder be soğuk bir hava olarak iç ünite tarafından içeriye salınır.

Böylece hem içerideki hava tazelenmiş olur hem de her zaman için su pompası aracılığıyla pedler ıslak kaldığından soğuk hava akımı asla durmaz. Sürekli çalışması durumunda da en efektif soğutma sistemi olmasının sebebi budur. Fan öyle stabil bir biçimde çalışır ki içerideki taze olmayan havayı dışarı alırken, dışarıdaki taze havayı da soğuttuktan sonra içeriye verir. Aydın klima fiyatları bu noktada değerlendirildiğinde evaporatif klimalar en doğru seçeneğe dönüşür.

Sulu Klima Nerelerde Kullanılabilir?

Taşınabilir klima olarak da tercih edilebiliyor olması kullanım alanlarını çok daha geniş bir yapıya sürüklemektedir. Öyle ki taşınabilir bir yapıda olması her an her yere götürmenize olanak tanır. Evde, ofiste, dış ortamda ve hatta herhangi bir tesiste dahi kullanımı mümkündür.

Bireysel kullanım için tasarlanmış olan modellerde çok daha küçük bir dış ünite ve kolay taşınabilir bir iç ünite bulunmaktadır. Aydın klima servisi hem montajı hem de bakımı açısından tüm aşamaları profesyonel bir biçimde ele alır ve mobil klima kullanmanızı her an her yerde mümkün kılabilir.